W zgodzie z naturą – Portal PR - 24PR
W zgodzie z naturą

11.01.2010 Kategoria: Ekologia. Autor: ipis

Nowy, ekologiczny trend

W nowoczesnej aranżacji wnętrz coraz częściej poszukuje się rozwiązań, w których funkcjonalność łączy się z prostotą natury. Harmonijne, minimalistycznie urządzone powierzchnie to interesująca alternatywa dla wielkomiejskiego blichtru.

Styl ekologiczny przedkłada wygodę użytkowania ponad luksusową dekoratywność. Nie oznacza to, że jest on całkowicie pozbawiony typowych elementów zdobniczych. Estetyka tego trendu czerpie z piękna ukrytego w naturalnych materiałach i tworzywach. – Aranżacja w stylu eko to wyraz troski o naturę, ale bez nadmiernego ascetyzmu. Len czy bawełna na naszych stołach i kanapach podkreślą doskonale prosty, ale komfortowy charakter wnętrza – mówi Ewa Olszewska, projektantka wnętrz.

Moda na drewno

Bezsprzecznie, najważniejszym wyznacznikiem stylu eko jest silnie zaakcentowana obecność drewna. Drzwi wewnętrzne QUADRO, firmy INVADO będą idealnie komponować się z prostym, gustownym urządzeniem mieszkania. W ich wykonaniu posłużono się najwyższej jakości okleiną fornirowaną. Wyróżnia ją wyjątkowa odporność na wilgoć oraz uszkodzenia powstające w wyniku codziennego użytkowania. Oryginalność QUADRO przejawia się również w zakresie ich budowy. Pozbawione tradycyjnej przylgi, zamykają się dzięki indywidualnie regulowanej ościeżnicy typu skrzynkowego.

Funkcjonalność natury

Mieszkanie urządzone w zgodzie z ekologicznym trendem cechuje bezpretensjonalna, niewymuszona estetyka oraz umiejętne wykorzystywanie możliwości, jakie daje natura. Dlatego kolekcja QUADRO dostępna jest w ciepłej, zrównoważonej barwie orzecha boliwijskiego. Faktura odwzorowująca strukturę drewna wnosi do wnętrza elegancję i harmonię. Drzwi pozbawione elementów oszklenia pomagają kształtować atmosferę intymności i wyciszenia, do której dąży ekologiczna aranżacja. Sprawdzą się więc świetnie w sypialni lub łazience.

Wypróbuj przed zakupem

Urządzając mieszkanie warto przetestować nasze pomysły w wirtualnej przestrzeni. Na stronie www.invado.pl możemy skorzystać z bezpłatnego programu do aranżacji mieszkań. – Jest on skierowany do tych, którzy mają problem z doborem drzwi do stylu wnętrza – tłumaczy M. Kapica z firmy INVADO. Program jest prosty w obsłudze i pozwala użytkownikom dowolnie zmieniać kolor ścian, podłóg czy ustawienie mebli. Dzięki temu upewnimy się czy wizja naszego wymarzonego wnętrza będzie w rzeczywistości tak samo pociągająca.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.