Znany Inwestor angażuje swój kapitał w Grupę TelForceOne – Portal PR - 24PR
Znany Inwestor angażuje swój kapitał w Grupę TelForceOne

20.01.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

19 stycznia 2010 roku Zarząd Grupy TelForceOne poinformował o transakcji sprzedaży w dniu 13 stycznia 2010 r. 375.000 akcji spółki przez Springfield Investments S.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu, której dyrektorem zarządzającym i jedynym wspólnikiem jest Sebastian Sawicki, jednocześnie będący Prezesem Zarządu TelForceOne SA.

Sprzedaż odbyła się poza rynkiem giełdowym. Nabywcą jest Andrzej Kuchar, znany głównie ze strategicznej inwestycji w Lechię Gdańsk oraz współtwórca inicjatywy Lechia Mobile – komórkowa sieć kibiców.

Andrzej Kuchar nabył akcje od Springfield Investments po cenie kursu dnia 6,50 zł każda, stając się jednocześnie właścicielem 4,95% kapitału zakładowego spółki. W pakiecie Springfield Investments S.a.r.l. pozostaje wciąż 44,56% udziałów w kapitale zakładowym Emitenta.

Środki pozyskane ze sprzedaży pakietu akcji w całości zostaną przeznaczone na finansowanie rozwoju projektu myPhone, będącego najbardziej dynamicznie rozwijającym się pionem Grupy. – powiedział Sebastian Sawicki, Prezes Zarządu TelForceOne. – Jako twórca myPhone jestem szczerze przekonany, że nasze dotychczasowe działania naprawcze, determinacja i siła walki o to, by TelForceOne znów stało się konkurencyjnym podmiotem na rynku, dziś przynoszą zamierzone efekty.

Poprzez transakcję nabycia akcji przez tak poważnego i odnoszącego sukcesy inwestora, jakim jest Pan Andrzej Kuchar, mamy poczucie docenienia i wiary w potencjał spółki. Dziś czujemy, że środowisko inwestorskie nie tylko wierzy w stale poprawiającą się rentowność Grupy, ale także darzy Zarząd zaufaniem i jest przekonany, że spółka rozwija się zgodnie z przemyślaną i starannie utworzoną strategią. – dodał Prezes Sawicki.

Dzięki środkom pozyskanym w drodze tej transakcji myPhone będzie mógł podtrzymać dynamikę wzrostu i zaspokoić popyt rynkowy tych grup docelowych, które wykazują ponadprzeciętne zainteresowanie rozwiązaniami oferowanymi przez telefony marki myPhone, jak również wprowadzić kolejne innowacyjne rozwiązania techniczne – deklaruje Sebastian Sawicki.

W roku 2009 sprzedano 113 000 sztuk aparatów marki myPhone, co daje spółce pozycję 60% rynku telefonów obsługujących dwie karty SIM oraz 70% rynku telefonów dla seniorów, którego wielkość w Polsce jest szacowana na 5 mln osób.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.