Badanie Digital Communication Poland 2009/2010 – Portal PR - 24PR
Badanie Digital Communication Poland 2009/2010

18.02.2010 Kategoria: Badania rynkowe. Autor: ipis

POPAI Poland The Global Association for Marketing at-Retail wspólnie z magazynem „Trade Marketer”, rozpoczęli projekt badawczy „Digital Communication Poland 2009/2010″, którego celem jest analiza rynku rozwiązań komunikacji cyfrowej w Polsce.

Badanie inicjuje rozwój projektów związanych z analizą i obserwacją polskiego rynku. Jego celem jest sondaż istniejących trendów, podsumowanie projektów, które miały miejsce w roku ubiegłym oraz estymacja wyników na najbliższe miesiące. W pierwszej fazie badania, biorą udział firmy, uczestniczące bezpośrednio w kreacji rozwiązań: integratorzy systemów informatycznych, producenci ekranów, operatorzy sieci digital signage czy POS TV, agencje reklamowe itp. Ze względu na duże rozproszenie tego rynku, identyfikowane są przede wszystkim te firmy, które obecnie mogą pochwalić się największym dorobkiem.

Wyniki badań będą opublikowane bezpłatnie w magazynie „Trade Marketer” oraz dostępne na stronach www, w języku polskim i angielskim do końca marca 2010r.

– To pierwsze kroki służące profesjonalizacji rynku komunikacji cyfrowej w Polsce – powiedział Jacek Kotarbiński – General Manager POPAI Poland. – Coraz większa liczba firm i organizacji interesuje się dynamicznym rozwojem tego rynku. Chcemy ocenić panujące obecnie trendy oraz zorientować się, w jakim zakresie ten rynek odczuł perturbacje ekonomiczne. Zależy nam również na ocenie, jak bardzo rozwinęliśmy systemy komunikacji cyfrowej w porównaniu z innymi krajami Europy Środkowej i Wschodniej – dodał.

Więcej informacji – napisz na adres popai(at)popai.pl

POPAI | The Global Association for Marketing at-Retail

POPAI to międzynarodowe stowarzyszenie non profit, którego historia sięga 1936r. POPAI jest jedyną na świecie, globalną organizacją dedykowaną branży marketingu handlowego (marketing at-retail), dysponującą 20 światowymi niezależnymi oddziałami i siedzibą w Waszyngtonie DC. POPAI jako reprezentant firm branży marketing at-retail koncentruje się na prowadzeniu działalności badawczej, edukacyjnej i promocyjnej ukierunkowanej na rozwijanie skutecznych i efektywnych strategii marketingowych, realizowanych przez marketerów w handlu detalicznym. POPAI wypracowuje obowiązujące, światowe standardy dotyczące trade marketingu, prowadzi projekty badawcze i edukacyjne. Jest organizatorem najważniejszych na świecie konkursów na najlepsze rozwiązania promocyjne w miejscu sprzedaży, nazywane „Oskarami P.O.S.”. Polski oddział POPAI powstał w listopadzie 2007r. Więcej informacji na stronie www.popai.pl iwww.popai.com

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.