Cyfrowy sejf – Acronis Online Backup – Portal PR - 24PR
Cyfrowy sejf – Acronis Online Backup

02.02.2010 Kategoria: Technologie. Autor: ipis

Acronis właśnie wprowadził Acronis Online Backup – usługę „cyfrowego sejfu”, dzięki której użytkownicy indywidualni mogą zapisywać i przechowywać kopie zapasowe swoich najważniejszych danych z komputerów osobistych i przenośnych w bezpiecznej, zewnętrznej lokalizacji.

Przyjazny i prosty w obsłudze interfejs programu daje użytkownikom pewność, że ich najważniejsze dane – zdjęcia, muzyka, korespondencja i dokumenty finansowe – posiadają zabezpieczenie w postaci automatycznie tworzonych kopii zapasowych poprzez internet.

Acronis Online Backup jest w pełni szyfrowaną usługą, oferującą możliwość ochrony do 250 GB danych z nawet pięciu komputerów. To więcej miejsca niż pojemności piętnastu przeciętnych odtwarzaczy MP3. Użytkownicy mogą łatwo odzyskiwać swoje pliki logując się do zabezpieczonej lokalizacji z dowolnego komputera z dostępem do internetu.

Acronis Online Backup jest również elastyczny i wychodzi naprzeciw wymaganiom różnych klientów – produkt jest dostępny zarówno jako niezależna usługa (bez dodatkowej licencji), jak i jako dodatkowa funkcjonalność zintegrowana z Acronis True Image Home 2010. Interfejs użytkownika Acronis Online Backup, jak i Acronis True Image Home 2010 umożliwia szybkie i proste tworzenie kopii zapasowych przez internet czy na lokalnym nośniku. Acronis True Image Home 2010 zapewnia możliwość szybkiego odtworzenia plików oraz przywrócenia zawartości całego komputera z systemem operacyjnym i aplikacjami, podczas gdy Acronis Online Backup zapewnia zabezpieczanie danych w zewnętrznej lokalizacji, co jest opcją szczególnie przydatną w przypadku kradzieży lub uszkodzenia sprzętu.

Acronis Online Backup jest usługą abonamentową, mającą na celu ochronę danych i informacji przechowywanych w domach. Nowy program pozwala chronić dane nawet z pięciu komputerów osobistych czy przenośnych, korzystających z jednego konta. To duża korzyść przy utrzymującej się tendencji posiadania dwóch i więcej komputerów w domu.

„Nasi użytkownicy zyskują dzisiaj najszerszy na rynku wachlarz produktów i usług przygotowanych z myślą o tworzeniu kopii zapasowych, dzięki włączeniu do oferty dla użytkowniów domowych Acronis Online Backup ” – powiedział Sean Kinney, Wiceprezydent Cloud Services w Acronis – „Połączenie backupu online z lokalną kopią zapasową daje klientom Acronis kompleksową ochronę i pewność, że ich cyfrowe życie jest bezpieczne przez cały czas.”

Acronis Online Backup jest obecnie dostępny dla polskich użytkowników w angielskiej wersji językowej.

Koszt subskrybcji Acronis Online Backup to jedynie 4,95 € (ok. 20,00 zł) miesięcznie lub 49,95 € (ok. 200,00 zł) rocznie za przestrzeń do przechowywania kopii zapasowych danych o pojemności 250 GB.

***

Acronis jest światowym dostawcą oprogramowania do zarządzania składowaniem danych, dzięki któremu przedsiębiorstwa oraz użytkownicy indywidualni mogą przenosić i obsługiwać swoje cyfrowe zasoby oraz zarządzać nimi. Acronis sprzedaje nowoczesne rozwiązania do odzyskiwania danych po awarii, konsolidacji serwerów i migrowania wirtualizacji, które pozwalają klientom zapewnić ciągłość działalności i ograniczyć przestoje systemów komputerowych. Oprogramowanie firmy Acronis jest sprzedawane w ponad 180 krajach i dostępne w 15 wersjach językowych. Więcej informacji na www.acronis.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.