UOKIK: Zgoda na trzy koncentracje – Portal PR - 24PR
UOKIK: Zgoda na trzy koncentracje

13.02.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: infopr

Polpharma otrzymała zgodę na nabycie części Biotonu, Lovells może połączyć się z Hogan&Hartson, a Wind Investment przejąć kontrolę nad Smulders Holdco. Prezes UOKiK uznała, że transakcje nie przyczynią się do ograniczenia konkurencji w Polsce

Spółka Polpharma zajmuje się produkcją leków – głównie nasercowych, gastrologicznych i neurologicznych, oraz ich sprzedażą. Należy do grupy kapitałowej Genefar, której spółki działają przede wszystkim w branży farmaceutycznej. Bioton jest spółką notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Specjalizuje się w produkcji insuliny oraz leków biotechnologicznych. Transakcja polegać będzie na przejęciu przez Polpharmę części Biotonu zajmującej się produkcją i sprzedażą Biodacyny – przeciwinfekcyjnego leku do oczu.

Druga decyzja dotyczy połączenia Lovells i Hogan&Hartson. Przedsiębiorcy są międzynarodowymi korporacjami prawniczymi. Posiadają w Polsce spółki zależne – kancelarie prawnicze oraz podmioty świadczące dla nich usługi biurowe.

Kolejna koncentracja polegać ma na przejęciu przez Wind Investment spółki Smulders Holdco. Wind Investment została stworzona na potrzeby koncentracji przez grupę kapitałową Bencis Capital Parnters, której działalność polega m.in. na nabywaniu udziałów w podmiotach działających w różnych branżach. W Polsce grupa posiada przedsiębiorstwa: Floramor, European Fashion Group, Axa-Mag, Stork Prints Group oraz Aannemingen Verelst. Przejmowany – Smulders Holdco wchodzi w skład grupy kapitałowej Smulders. Należące do niej podmioty prowadzą działalność w zakresie wytwarzania konstrukcji stalowych do zastosowań przemysłowych. W naszym kraju są to m.in. Fabryka Konstrukcji Stalowych i Maszyn Spomasz z Żar oraz Smulders Groep Poland. Transakcja ma polegać na nabyciu 100 proc. udziałów Smulders Holdco przez Wind Investment.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że od maja 2009 roku na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.