Ericsson zaprezentuje technologię HSPA 84Mbps – Portal PR - 24PR
Ericsson zaprezentuje technologię HSPA 84Mbps

09.02.2010 Kategoria: Technologie. Autor: ipis

* 84 Mbps – nowy rekord prędkości uzyskany w technologii HSPA
* Rozwiązanie zostanie zaprezentowane podczas Mobile World Congress w Barcelonie
* Operator 3 Scandinavia jest pierwszym, który wybrał do wdrożenia technologię HSPA 84Mbps

Trwa gwałtowny wzrost ilości danych przesyłanych poprzez sieci mobilne. Potężny ruch w sieciach szerokopasmowych spowodowany jest rosnącym popytem na smartphony, laptopy oraz inne mobilne urządzenia mobilne. Opcja bezprzewodowego dostępu do usług przesyłu danych i Internetu w nowych urządzeniach jest dzisiaj koniecznością.

Jedną z atrakcji, jakie firma Ericsson zamierza zaprezentować podczas zbliżającego się Mobile World Congress w Barcelonie będzie demonstracja technologii HSPA 84Mbps. Podczas tej samej imprezy w ubiegłym roku Ericsson pokazał po raz pierwszy na świecie technologię HSPA 42Mbps, która obecnie jest dostępna komercyjnie i jest wdrażana przez operatorów na całym świecie. Ericsson był również pierwszym na świecie dostawcą sprzętu telekomunikacyjnego, który zaprezentował technologię HSPA 56Mbps podczas CTIA w Las Vegas w 2009.

Marie Westrin, szef działu rozwoju rozwiązań radiowych w firmie Ericsson powiedział:

„Pracujemy z pasją na rzecz innowacji, która pozwala nam rok za rokiem osiągać kolejne kamienie milowe w przemyśle telekomunikacyjnym. Siłą napędową naszych działań jest chęć sprostania wymaganiom klientów choćby w obszarze social networkingu, gier online, wideokonferencji itd.”

20 stycznia, operator 3 w Skandynawii ogłosił, że wybrał firmę Ericsson do wdrożenia sieci HSPA 84Mbps. Rozbudowa istniejącej oraz budowa nowej sieci obejmie całe terytorium Danii i 4 główne miasta w Szwecji. Pierwsza faza tego projektu rusza w pierwszym kwartale 2010 roku.

Prezentacja rozwiązania HSPA 84Mbps odbędzie się w przestrzeni wystawowej firmy Ericsson, Hall 6, La Fira, Barcelona podczas GSMA Mobile World Congress w dniach 15-18 lutego 2010. Aby obejrzeć pokaz należy posiadać zaproszenie. Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z Ericsson Corporate Public & Media Relations.

84Mbps jest szczytową prędkością transmisji danych w sieci. Rzeczywista prędkość pobierania danych przez klienta może być mniejsza i będzie różnić się w zależności od przeciążenia, odległości od komórki, warunków lokalnych, sprzętu, oprogramowania i innych czynników.

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.

Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest „stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji” poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 75 000 pracowników. W 2008 r. uzyskała przychody w wysokości 209 mld SEK (32,2 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.ericsson.com/pl

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.