II Wielkopolski Konkurs Filmowy „Bezpieczny Internet” – Portal PR - 24PR
II Wielkopolski Konkurs Filmowy „Bezpieczny Internet”

02.02.2010 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

8 lutego w Starym Browarze w Poznaniu odbędzie się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu filmowego „Bezpieczny Internet”. Drugą edycję konkursu współorganizowali serwis Allegro oraz Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania i Zespół Szkół Łączności w Poznaniu. Nagrody ufundowała platforma handlowa Allegro.

Celem konkursu jest propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z użytkowaniem Internetu, a w szczególności jego wykorzystanie jako elektronicznego narzędzia regulowania płatności, robienia zakupów, inwestowania i lokowania pieniędzy. Konkurs organizowany jest w związku z Międzynarodowym Dniem Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzony jest 9 lutego. Tego dnia we wszystkich krajach Unii Europejskiej rusza także kampania medialna poświęcona ochronie prywatności w Internecie. Allegro jest również partnerem obchodów DBI w Polsce.

Organizatorzy konkursu zaprosili młodzież wielkopolskich szkół gimnazjalnych i średnich do nakręcenia filmu lub animacji dotyczących zagrożeń podczas użytkowania Internetu. Termin składania prac konkursowych upłynął 22 stycznia. Z wszystkich nadesłanych prac Jury konkursu wybierze 3 laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.

Impreza wraz z wyłonieniem zwycięzców konkursu i wręczeniem nagród odbędzie się 8 lutego 2010r. o godz.9.00 w sali kinowej MULTIKINA w Starym Browarze, ul. Półwiejska 42 Poznań.

——————–

Dzień Bezpiecznego Internetu, ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku w ramach programu „Safer Internet”, ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. W Polsce DBI obchodzony jest od 2005 roku. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), tworzące Polskie Centrum Programu „Safer Internet”, odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet” w Polsce.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.