Nowe rozwiązania sieciowe NETGEAR – większa wydajność w firmach z sektora MSP – Portal PR - 24PR
Nowe rozwiązania sieciowe NETGEAR – większa wydajność w firmach z sektora MSP

02.02.2010 Kategoria: Technologie. Autor: ipis

Firma NETGEAR wprowadza pakiet urządzeń „ProSafe Wireless Management” dedykowanych małym i średnich przedsiębiorstwom. Wszystkie trzy propozycje przyczyniają się do zmniejszenia kosztów rozbudowy sieci, zwiększenia łatwości jej obsługi oraz poprawy funkcjonalności. Stanowią tym samym rozwiązanie problemów sieci bezprzewodowych w firmach, które poprzez ciągły rozwój i zwiększającą się liczbę użytkowników korzystających z sieci, muszą rozbudowywać swoją bazę urządzeń, co wiąże się z dużymi kosztami.

„ProSafe Wireless Management” to pierwsze rozwiązanie na rynku zaprojektowane specjalnie z myślą o rozwijających się firmach z sektora MSP. Zestaw pozwala w łatwy i tani sposób zarządzać siecią bezprzewodową w jednym miejscu, z możliwością jej modernizacji, gdy firma się rozrasta, dopasowując się do jej potrzeb. Dla wielu przedsiębiorstw pełne wyposażenie w system bezprzewodowy jest zbyt kosztowne, a wielu pracowników nie jest przeszkolonych do obsługi tego typu urządzeń. Sieć bezprzewodowa pozwala uniknąć setek metrów kabli w biurze, a także przy odpowiednim doborze sprzętu może być szybsza niż sieć prowadzona w tradycyjny sposób. Jednak większość dostawców oferuje zbyt drogie rozwiązania i niestety większość z nich nie nadaje się do rozwoju biznesu, które ewoluuje i wymaga rozbudowy sprzętu IT. W odpowiedzi na te potrzeby firma NETGEAR wprowadza unikalny pakiet ProSafe Wireless Management, składający się z oprogramowania i dwóch urządzeń, stanowiących doskonałe rozwiązanie w zakresie zarządzania siecią firmową. Zaprojektowany on został tak, aby spełnić wymagania małych i średnich przedsiębiorstw, urzędów oraz szkół, które liczą do 1500 użytkowników.

Pierwszym produktem z rodziny ProSafe jest oprogramowanie WMS105 przeznaczone specjalnie dla małych firm, w których znajduje się od 5 do 50 użytkowników. Funkcje obejmują między innymi centralizację konfiguracji AP, dużą ilość upgrade firmware’u dla AP, a także szerokie poparcie dla istniejących punktów dostępu NETGEAR, w tym WNDAP350, WNDAP330, WNAP210, WG302v2, WG103, WN802Tv2 i WG602v4.

Drugim produktem z tej serii jest kontroler WMS5316 przeznaczony dla firm, które liczą od 50 do 200 użytkowników. Obsługuje on centralny system zarządzania sieci bezprzewodowej do 16 punktów dostępowych, a intuicyjny interfejs przeglądarki internetowej oferuje centralne zarządzanie siecią, dzięki czemu monitorowanie wydajności jest bardzo proste. Dodatkowo użytkownik może korzystać z szerokiego spektrum map i aktualizacji.

Ostatnie z urządzenie wchodzące w skład pakietu „ProSafe Wireless Management” , to WC7520 -zaprojektowane specjalnie dla przedsiębiorstw średniej wielkości, liczących do 1500 użytkowników. Warto nadmienić także, że wszystkie trzy pozycje z serii ProSafe obejmuje wsparcie techniczne dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.