Nowy zespół do spraw komercjalizacji w spółce Libra Project – Portal PR - 24PR
Nowy zespół do spraw komercjalizacji w spółce Libra Project

06.02.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

Firma Libra Project rozpoczęła proces komercjalizacji trzech galerii handlowych, które planuje wybudować Dariusz Miłek. W nowym zespole odpowiedzialnym za wynajem powierzchni znajdują się: Iwona Pękalska, Mariusz Kowalczyk i Tomasz Jopkiewicz.

Iwona Pękalska, Mariusz Kowalczyk i Tomasz Jopkiewicz będą prowadzili komercjalizację nowych galerii handlowych Dariusza Miłka tj odpowiednio: Galerii Korona Kielce w Kielcach, Galerii Warmińskiej w Olsztynie oraz Galerii Goplana w Lesznie. Obaj panowie dotychczas związani byli z firmą Echo Investment, zaś pani Iwona Pękalska z Atrium European Real Estate.

Iwona Pękalska, absolwentka Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Śląskiego, przez pięć lat swojej kariery zawodowej związana była z firmą Cefic Polska. Pełniąc funkcję Leasing Department Manager odpowiadała za komercjalizację i rekomercjalizację m.in. centrum handlowego Arkadia i Wileńska w Warszawie, Turzyn w Szczecinie, Borek we Wrocławiu i Zakopianka w Krakowie. Przez kolejny rok prowadziła w Moskwie własną firmę zajmującą się doradztwem w zakresie wprowadzania i rozwoju polskich marek na rynku rosyjskim. W 2006 roku obejmowała stanowisko Dyrektora Działu Najmu w spółce Manhattan Real Estate Management (Atrium European Real Estate) nadzorując komercjalizację i rekomercjalizację wszystkich centrów handlowych będących w portfolio firmy (m.in. Reduta i Targówek w Warszawie, Plejada w Bytomiu, Copernicus w Toruniu, Azur w Rydze na Łotwie). Przez ostatnie 4 lata pełniła funkcję Dyrektora Działu Zarządzania w Polsce i krajach bałtyckich z portfolio 19 centrów handlowych.

Mariusz Kowalczyk, absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie, rozpoczynał karierę zawodową w firmie Fazer Polska Sp. z o.o., gdzie pełnił m.in. funkcję Dyrektora Centralnego Okręgu Sprzedaży. Kolejne dziesięć lat pracował w Echo Investment, gdzie zaangażowany był w proces komercjalizacji 18 centrów handlowych m.in.: Galaxy w Szczecinie, Pasażu Grunwaldzkiego we Wrocławiu i Galerii Echo w Kielcach. Przez ostanie trzy lata zajmował stanowisko dyrektora zespołu komercjalizacji centrów handlowych, odpowiadał za kontakt z największymi sieciami handlowymi i zarządzał procesem komercjalizacji wszystkich projektów znajdujących się w portfelu Echo Investment, w tym również projektów zagranicznych.
Tomasz Jopkiewicz, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii
Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przez ostatnie 11 lat swojej kariery zawodowej związany był z Echo Investment S.A., gdzie pełnił funkcje Kierownika Działu Nadzoru nad Umowami, a następnie jako Senior Leasing Manager zaangażowany był w proces komercjalizacji projektów handlowych m.in. Galaxy w Szczecinie, Pasażu Grunwaldzkiego we Wrocławiu oraz Galerii Echo w Kielcach.

Spółka Libra Project, z którą wyżej wymienione osoby nawiązały współpracę, powstała na początku 2008 r. Jest firmą deweloperską specjalizującą się w kompleksowej realizacji wielofunkcyjnych inwestycji począwszy od przygotowania procesu inwestorskiego, opracowania koncepcji, projektowania po budowę obiektu. Większościowym udziałowcem firmy jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 S.A., polski przedsiębiorca roku 2007, twórca marki obuwniczej oraz sieci handlowej CCC – lidera na polskim rynku obuwia.

Informacje dodatkowe:
Galeria Korona Kielce w Kielcach
Budowa Galeria Korona Kielce o powierzchni całkowitej wynoszącej 93 000 m² rozpocznie się wiosną 2010 r. Będzie to galeria o niezwykłej architekturze – oryginalna, ażurowa fasada podświetlana nocą i rozświetlająca budynek różnokolorową iluminacją, bezpośrednie wejście do obiektu na dwa poziomy, wewnątrz dwie przeszklone „wyspy”, a pomiędzy nimi, na Placu Centralnym efektowna wieża o ażurowej konstrukcji z windą panoramiczną w środku. Trzy kondygnacje galerii, ponad 36 000 m². powierzchni najmu, 170 lokali handlowo-usługowych, trzypoziomowy parking na 1 200 miejsc parkingowych. Autorem koncepcji architektonicznej Galerii jest pracownia Marka Tryzybowicza – Bose International Planning and Architecture.
Inwestorem Galerii Korona Kielce jest Dariusz Miłek poprzez spółkę Church Land Development Sp. z o.o.

Galeria Warmińska w Olsztynie
W Olsztynie ma powstać kolejna z inwestycji Dariusza Miłka, która była prezentowana podczas targów MAPIC – Galeria Warmińska. To największy kompleks wielofunkcyjny jaki powstanie w mieście (o powierzchni całkowitej wynoszącej 108 000 m²), spełniający funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Obiekt ten będzie miał dwa poziomy galerii, ponad 38 000 m² powierzchni najmu, 180 sklepów i punktów usługowych, kręgielnię, klub fitness, kino i amfiteatr, boiska sportowe, sezonowe lodowisko i wielopoziomowy parking na ponad 1 300 miejsc. Na zewnątrz znajdą się ogólnodostępne przestrzenie zielone z fontannami, placami zabaw i alejkami spacerowymi. Projekt architektoniczny galerii powstał w pracowni prof. Stefana Kuryłowicza, a inspirację stanowiły między innymi: budynek Airspace Tokyo, Beijing National Aquatics, BMW Edge (Melbourne) czy też Nordwesthaus (Fussach, Austria). Wizytówką galerii jest jej frontowa elewacja, pokryta motywami budzącymi skojarzenia z pajęczą siecią czy też plastrem miodu, których kontynuacja pojawia się wewnątrz obiektu. Galeria Warmińska zostanie wkomponowana we wzgórze o różnicy poziomów wynoszącej 8 metrów.
Inwestorem Galerii Warmińskiej jest Dariusz Miłek poprzez spółkę Libra Project Spółka z o.o.

Galera Goplana w Lesznie
Galera Goplana powstanie w Lesznie, na terenach po historycznych zakładach Metaplast i Goplana, w rejonie Starego Miasta, przy głównym ciągu pieszym łączącym dworzec kolejowy, Rynek i osiedla mieszkaniowe. Trzy kondygnacje galerii przeznaczone zostaną na lokale handlowo-usługowe, w tym 120 sklepów i punktów usługowych, delikatesy, kino oraz klub fitness. Dwa najwyższe poziomy obiektu to parking na 760 miejsc.
Inwestorem Galerii Goplana jest Dariusz Miłek poprzez spółkę Goplana MGC Inwest Sp. z o.o.

Wartość każdej z trzech inwestycji to około 100 mln Euro.

Cuprum Arena w Lubinie – zrealizowana inwestycja Dariusza Miłka
Niezwykła architektura galerii Cuprum Arena, jej unikalny kształt (jedyna w Polsce zbudowana na planie koła) oraz wykończenie, wyróżniają obiekt nie tylko na polskim, ale również na międzynarodowym rynku centrów handlowych. Galeria oprócz funkcji handlowo-usługowych, pełni także funkcje rekreacyjno-rozrywkowe, kulturalne i biurowe. Na ponad 34 000 m² powierzchni handlowej znajduje się 130 sklepów i punktów usługowych. Ponadto wewnątrz obiektu funkcjonuje kino i klub fitness. Nowoczesna architektura galerii w pełni odpowiada najnowszym trendom na świecie, a materiały, których użyto do jej wykończenia, to najwyższej jakości granit, szkło, stal, drewno, a także płyty z aluminium w kolorze miedzi symbolizujące znaczenie tego surowca dla regionu i rozwoju nowoczesnego przemysłu. Sześciokondygnacyjny obiekt o powierzchni całkowitej 72 000 m² ma 25 metrów wysokości i jest zwieńczony olbrzymią kopułą o 30-metrowej średnicy. Nad jednym z wejść znajduje się największa w Polsce tafla szkła podwieszona na konstrukcji linowej. Jest to rozwiązanie nietypowe na skalę europejską.
Cuprum Arena powstała na terenie wyrobisk górniczych – budowa tak dużego, wielokondygnacyjnego obiektu w miejscu narażonym na tąpnięcia była dużym wyzwaniem dla architektów ze STUDIA ADS, odpowiedzialnych za projekt.
Inwestorem Cuprum Areny jest MGC Inwest Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.