OPONEO.PL S.A. przejęło domeny Opony.pl i Ogumienie.com – Portal PR - 24PR
OPONEO.PL S.A. przejęło domeny Opony.pl i Ogumienie.com

28.02.2010 Kategoria: INTERNET, Wieści za spółek. Autor: ipis

W dniu 24 lutego 2010 roku OPONEO.PL S.A. złożyła ofertę nabycia 100% udziałów spółki Favonia Polska Sp. z o.o. posiadającej prawa do domen internetowych opony.pl i ogumienie.com oraz aktywa niezbędne do prowadzenia działalności e-commerce. Oferta została przyjęta przez stronę sprzedającą – Favonia Trading Ltd. Tym samym Spółka przejęła największego konkurenta na polskim rynku sprzedaży internetowej opon, zajmującego pozycję wicelidera z ponad 100 tys. sprzedanych opon w roku 2009 i około 15% udziałem w rynku.

Dzięki transakcji OPONEO.PL S.A. będzie miała prawa do pełnego portfela najpopularniejszych domen internetowych (oponeo.pl, opony.com.pl, opony.com, opony.pl, ogumienie.com) i tym samym umocni się na pozycji lidera rynku internetowej sprzedaży opon w Polsce.

Transakcja pozwoli na znaczącą poprawę wyników finansowych spółki zarówno w zakresie obrotów –wzrost skonsolidowanych przychodów szacowany jest na co najmniej 25%, jak i rentowności – wzrost sprzedaży nie będzie wymagał zwiększenia kosztów stałych, co pozwoli na wykorzystanie efektów synergii i korzyści skali.

Transakcja zostanie zrealizowana przy wiązanej strukturze płatności. Z 13,2 mln zł, na jakie wyceniona została przejmowana spółka, tylko 5,7 mln zł będzie stanowiło inwestycję gotówkową za udziały przejmowanej spółki.
W celu sfinansowania pozostałej części transakcji Zarząd OPONEO.PL S.A. zamierza zaproponować emisję 1.267.600 nowych akcji OPONEO.PL S.A. skierowaną do Favonia Trading Ltd., alternatywnie zapłaci zbywcy kwotę 7,5 mln zł.

Spółka Favonia Trading obejmująca nowe akcje OPONEO.PL S.A. zobowiązała się do ich nie zbywania przez co najmniej 12 miesięcy po zawarciu transakcji, a jej udziałowcy do nie prowadzenia działalności konkurencyjnej przez okres co najmniej 3 lat. Przedstawiciel Favonia Trading Ltd zostanie powołany do Rady Nadzorczej OPONEO.PL S.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.