Rozlicz się z fiskusem w kwadrans – Portal PR - 24PR
Rozlicz się z fiskusem w kwadrans

09.02.2010 Kategoria: INTERNET. Autor: ipis

Podatnicy zyskali przydatne narzędzie do wypełniania deklaracji podatkowej: 8 lutego ruszyła aktualna wersja aplikacji Pitroczny.pl. Serwis umożliwia bezpłatne wypełnienie rozliczenia rocznego przez internet, składanie PIT-37 bez kwalifikowanego e-podpisu, a także ułatwia przekazanie 1 proc. podatku na OPP.

Serwis Pitroczny.pl umożliwia bezpłatne rozliczenie rocznego zeznania podatkowego bez konieczności instalowania oprogramowania na twardym dysku – wystarczy komputer z dostępem do globalnej sieci, jakakolwiek przeglądarka internetowa (IE, Firefox, Opera) oraz błyskawiczna rejestracja w serwisie. Korzystanie z aplikacji online jest łatwe i intuicyjne, a jego użytkownik nie musi znać skomplikowanych przepisów podatkowych – Pitroczny.pl przy pomocy prostych pytań m.in. o źródła i wysokość przychodów czy rodzaje odliczeń prowadzi internautę przez cały proces wypełniania deklaracji PIT. Sam przy tym dokonuje niezbędnych obliczeń i umieszcza końcowe sumy we właściwych polach formularzy. Użytkownik w każdej chwili może poprawić wprowadzone dane, a także przerwać wypełnianie zeznania rocznego bez utraty wpisanych już informacji i powrócić do wypełniania PIT-a przy następnym logowaniu.

– Z fiskusem rozliczy się w tym roku prawie 25 mln Polaków. Większość z nich szuka ułatwień przy wypełnianiu deklaracji rocznych – mówi Marta Przewłocka, wiceprezes spółki Power Media S.A., która zaprojektowała serwis. – Aby uniknąć ślęczenia nad formularzami z ołówkiem w ręku i kalkulatorem, podatnicy rozliczają się przy pomocy specjalnych programów komputerowych. Deklaracje roczne pomagają wypełnić również kancelarie podatkowe i biura księgowe, ale są to usługi płatne. Najprostszym, a przy tym darmowym sposobem na wypełnienie rozliczenia jest stworzony przez nas Pitroczny.pl. Przy pomocy tej aplikacji podatnik w kilkanaście minut będzie miał kompletny, gotowy formularz deklaracji.

Marta Przewłocka dodaje też, że coraz więcej internautów dostrzega atuty wypełniania PIT-ów online: – Z pierwszej wersji serwisu w 2008 roku skorzystało 7 tysięcy użytkowników, w ubiegłym roku liczba ta wzrosła do 24 tys., czyli o ponad 340 procent To imponujący wynik.

Pitroczny.pl oferuje swoim użytkownikom nie tylko wypełnienie i wydrukowanie odpowiednich formularzy. Osoby fizyczne przygotowujące deklarację podatkową przy pomocy tej aplikacji mogą złożyć zeznanie za 2008 r. za pośrednictwem internetu bez konieczności posiadania bezpiecznego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Taką możliwość mają podatnicy rozliczający się na formularzu PIT-37 (wraz z załącznikami PIT/O, PIT/D i PIT-2K). Bezpieczny podpis zastąpiła weryfikacja sześciu cech osobistych podatnika: identyfikatora NIP, pierwszego imienia, nazwiska, numeru PESEL, daty urodzenia oraz kwoty przychodu z rozliczenia za rok 2007. Dodatkowo klienci serwisu księgowości internetowej ifirma.pl mają możliwość eksportu danych podatkowych na konto w serwisie pitroczny.pl. W ten sposób użytkownik nie musi ręcznie wpisywać żadnych danych liczbowych.

Transfer danych z komputera internauty do serwisu Pitroczny.pl oraz do serwerów Ministerstwa Finansów jest w pełni bezpieczny. Wprowadzone przez podatnika informacje szyfrowane są przy pomocy najnowocześniejszych narzędzi kryptograficznych: 1024-bitowym certyfikatem SSL oraz 256-bitowym kluczem, dzięki czemu informacje o użytkowniku aplikacji nie dostaną się w niepowołane ręce. Przy tworzeniu zabezpieczeń eksperci spółki Power Media korzystają z wieloletnich doświadczeń przy obsłudze serwisu księgowości internetowej ifirma.pl. Podatnik przy wypełnianiu formularza PIT nie musi podawać swoich danych osobowych on-line. Wystarczy, że wypełni kwoty potrzebne aplikacji do obliczenia podatku. W takiej sytuacji imię, nazwisko, data urodzenia, adres zameldowania i inne dane osobowe trzeba wpisać ręcznie po wydrukowaniu formularzy.

Wypełnione elektronicznie zeznania roczne przechowywane są przez trzy lata na serwerach portalu księgowości internetowej ifirma.pl. W każdej chwili użytkownik Pitroczny.pl może deklaracje przeglądać, wydrukować lub też wyeksportować do pliku i zapisać na dysku swojego komputera.

Serwis Pitroczny.pl ułatwia także przekazywanie 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Użytkownicy aplikacji nie muszą już szukać numeru KRS i innych danych organizacji, którą chcą wesprzeć. Wystarczy, że wybiorą jedną z listy OPP dostępnej w serwisie, a system wpisze potrzebne dane do deklaracji. – Program wsparcia dla OPP uruchomiliśmy w ubiegłym roku – mówi Marta Przewłocka. – Wówczas 1 procent swojego podatku przekazała na szczytne cele prawie połowa spośród 24 tysięcy użytkowników Pitroczny.pl.

***

O spółce Power Media:

Notowana na GPW spółka Power Media z Wrocławia specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań informatycznych, outsourcingu i rekrutacji kadr IT. Oprogramowanie zaprojektowane przez informatyków Power Media wykorzystywane jest na całym świecie – m.in. w USA, Niemczech, Izraelu, Francji i Norwegii. Klientami wrocławskiej spółki są m.in.: Motorola Polska, Volvo, Nokia Siemens Networks, Eurobank, BZ WBK. Power Media jest właścicielem marek ifirma.pl oraz pitroczny.pl.

www.power.com.pl

O ifirma.pl:

Rozwijana od 2001 roku przez Power Media platforma ifirma.pl to pierwszy w Polsce serwis księgowości internetowej zaprojektowany z myślą o sektorze mikro- i małych firm. Serwis ifirma.pl pozwala użytkownikom samodzielnie prowadzić księgowość za pośrednictwem internetu, umożliwiając automatyczne prowadzenie księgi przychodów i rozchodów oraz dokumentacji firmy w zakresie m.in. ewidencji sprzedaży, kosztów oraz podatku VAT. Dzięki platformie istnieje także możliwość generowania deklaracji do urzędów skarbowych i ZUS. Przy tworzeniu serwisu współpracują specjaliści z dziedziny informatyki i księgowości tak, by podążał on za zmieniającymi się przepisami prawa. Częścią portalu – pod adresem blog.ifirma.pl – jest serwis ekspercki tworzony przez specjalistów w dziedzinach, prawa gospodarczego, finansów i podatków. Z usług ifirma.pl korzysta obecnie ponad 4400 przedsiębiorców opłacających abonament i blisko 3000 testujących rozwiązanie. Obie te liczby stale rosną.

www.ifirma.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.