Sypialnia – czas na sen …we własnej aranżacji – Portal PR - 24PR
Sypialnia – czas na sen …we własnej aranżacji

19.02.2010 Kategoria: Dom i ogród. Autor: ipis

Przytulne ciepło i kojący spokój – z tym zwykle kojarzy nam się dom, a w szczególności domowa sypialnia. Czy jednak dla każdego znaczy to samo?

Dawnych wieków czar
Jeśli od szkła, aluminium i prostoty formy bardziej cenimy urok mebli z duszą. A nad minimalizm przedkładamy kunsztowne kształty wyczarowane z prawdziwego drewna spokój odnajdziemy w sypialni stylizowanej. Meble inspirowane wzornictwem z minionych epok nie muszą być monumentalne i pozbawione nowoczesnych udogodnień. Wśród tworzonych obecnie klasycznych kolekcji znajdziemy takie, które nawiązują do najlepszych wzorców z dawnych lat, a dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcji meble te zapewnią komfort użytkowania taki sam jak w przypadku sypialni nowoczesnych.
Mariaż ponadczasowego wzornictwa, nawiązującego do włoskiego designu, i doskonałych walorów użytkowych odnajdziemy w stylizowanej sypialni Rafael marki Klose. Meble wykonane z drewna olchowego i buku oraz naturalnej okleiny czereśniowej dostępne są w 3 ciepłych odcieniach: czereśnia orzech wenecki, czereśnia wenecka oraz czereśnia wenge wenecka. Uzupełniając wystrój sypialni dodatkami w stonowanych kolorach nadamy sypialni spokojnego, a przy tym niezwykle przytulnego charakteru. Jeśli wygodne łoże z finezyjnie ozdobionym zagłówkiem to dla nas za mało i skrycie marzymy o tym by poczuć się jak „księżniczki” – zaaranżujmy przestrzeń dookoła łóżka instalując dodatkowy baldachim, ma on tę przewagę nad modelami w których baldachim stanowi integralną całość mebla, że nie jesteśmy na niego skazani aż do zakupu nowego łożka. Biało-złota kolorystyka dodatków, eleganckie sztukaterie, ozdobna faktura tkanin to wszystko sprawi, że wnętrze sypialni nabierze pałacowego charakteru. Pamiętajmy jednak, aby w pełni docenić urok mebli klasycznych musimy rozsądnie zarządzać przestrzenią. Stylowa sypialnia nie lubi „tłoku” w aranżacji.

Nowoczesna sypialnia, nie tylko w męskim stylu
Sypialnia to integralna część mieszkania nawiązująca stylem do całości. A przecież zwolenników nowoczesnego designu jest wielu – czy ich strefa nocnego relaksu musi być sterylna i mało przytulna? Różnorodność propozycji rynkowych udowadnia, że nowoczesny styl ma wiele „twarzy”, a sypialnia urządzona nowocześnie nie musi przypominać laboratorium. Jeśli metraż naszej sypialni jest nieduży dobrym wyborem będą meble o prostych liniach w jasnym kolorze. Geometryczne formy i delikatne barwy mebli z kolekcji Juvena marki Klose sprawdzą się zarówno w małych przestrzeniach, jak i większych sypialniach. Walory estetyczne to nie jedyne zalety tej kolekcji. Równie istotne są cechy użytkowe – w szczególności docenimy komfort łóżka z wygodnym zagłówkiem pokrytym miękkim obiciem. Stworzone z naturalnych surowców meble te budzą zaufanie spokojnymi formami i perfekcją wykonania. Ciepłe, stonowane odcienie wybarwień mebli z kolekcji Juvena możemy ożywić akcentem kolorystycznym w postaci wzorzystych dodatków lub bardziej intensywnego koloru jednej ze ścian. Wystarczy jeden mocny element, aby ożywić wnętrze i nadać mu bardziej wyrazistego charakteru. Pamiętajmy jednak aby dobrze się wyspać potrzebujemy „spokoju” również estetycznego – nie każda propozycja sprawdzi się w strefie wydzielonej dla nocnego odpoczynku.
Jeżeli nie musimy korzystać ze sztuczek aranżacyjnych by optycznie powiększyć sypialnię – możemy pokusić się o stworzenie przytulnej oazy spokoju aranżując przestrzeń sypialni meblami w ciemnym odcieniu. Takie kolory wybarwień odnajdziemy m.in. w nowoczesnej linii Lanao Kolekcji Mebli Klose. Proste formy brył „ozdobionych” jedynie uchwytami

w postaci delikatnych, aluminiowych listew odnajdą swoje miejsce zarówno w bardziej ascetycznym otoczeniu, jak i w urokliwej, kobiecej sypialni. Przytulności dodadzą wnętrzu odpowiednio dobrane dodatki z naturalnych materiałów, takich jak skóra, bawełna czy satyna. A dzięki przełamaniu pastelowych odcieni ścian i dodatków intensywną czerwienią, zielenią czy amarantem uzyskamy wystrój oryginalny, nie tracąc na jego przytulności.
www.klose.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.