UNICEF zaszczepi 700 000 dzieci na Haiti – Portal PR - 24PR
UNICEF zaszczepi 700 000 dzieci na Haiti

02.02.2010 Kategoria: EVENT. Autor: ipis

Choroby zakaźne to obecnie jedno z największych zagrożeń dla zdrowia i życia dzieci poszkodowanych na skutek trzęsienia ziemi na Haiti. Fatalne warunki sanitarne, ograniczony dostęp do czystej wody oraz brak toalet to idealne warunki dla wybuchu epidemii. Najbardziej zagrożone są dzieci. Dlatego UNICEF, wspólnie z parterami, rozpoczyna dziś zakrojoną na szeroką skalę akcję szczepień, która obejmie 700 tysięcy dzieci.

Dzieci poniżej siódmego roku życia zostaną zaszczepione przeciwko błonicy, odrze, różyczce, tężcowi i krztuścowi. Starsze przeciwko błonicy i tężcowi. Równolegle z akcją szczepień UNICEF kontynuuje dostarczanie pitnej wody (519 000 litrów dziennie) dla mieszkańców miasta. Dostarczamy także wodę do 60 sierocińców i, wspólnie z WFP (World Food Programme) specjalne odżywki dla dzieci, które nie skończyły jeszcze dwóch lat.

Zgodnie z deklaracjami rządu 1 lutego miały ruszyć szkoły, które nie uległy zniszczeniu podczas trzęsienia ziemi. UNICEF sprawdza, czy rzeczywiście dzieci rozpoczęły już naukę. Rozpoczął także dystrybucję materiałów edukacyjnych.

Na Haiti wylądowało już 15 samolotów z pomocą humanitarną UNICEF, część materiałów dociera także drogą lądową, przez Dominikanę.

Priorytetem naszych działań są dzieci. UNICEF robi wszystko co w jego mocy, by na miejscu, w Port-au-Prince, Leogame i Jacmel, zapewnić najmłodszym pomoc i bezpieczeństwo.

Trwa zbiórka środków Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF. Do tej pory, za pośrednictwem organizacji, Polacy wsparli dzieci na Haiti kwotą ponad 2 milionów złotych. „Pomagają nie tylko osoby prywatne”, mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska, „Otrzymaliśmy również kilka poważnych wpłat od firm, a Poczta Polska zwolniła z opłat manipulacyjnych wpłaty na rzecz poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi na Haiti. Bardzo dziękujemy za solidarność, jaką okazali Państwo w obliczu takiej tragedii”.

Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą dokonać wpłaty na stronie www.unicef.pl, przekazać pieniądze na specjalne konto organizacji: 41 1020 1013 0000 0702 0005 9055 lub wysłać sms o treści UNICEF pod numer 7245 (2,44 zł z VAT, w sieci Era, Heyah, Plus, Sami Swoi, Orange i Play).

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.