Uzyskaj pomoc i podaj ją dalej – Portal PR - 24PR
Uzyskaj pomoc i podaj ją dalej

25.02.2010 Kategoria: STYL ŻYCIA. Autor: ipis

Rusza serwis Podajdalej.pl. Jest to miejsce, w którym każdy będzie mógł łatwo pomóc innym internautom lub sam z bezinteresownej pomocy skorzystać. Z badań wynika przedstawiają, że ponad 90 % internautów chce pomagać przez Internet i z takiej pomocy już korzystało.

Podajdalej.pl chce wykorzystać i skupić w jednym miejscu drzemiącą w internautach chęć wzajemnego pomagania sobie. Serwis daje użytkownikom różnorodne możliwości udzielania i przyjmowania pomocy zarówno przez internet, jak i poza nim – w prawdziwym życiu. Użytkownicy będą mieli możliwość korzystania z wielu kanałów komunikacji – wysłanie prośby o radę lub pomoc będzie możliwe na przykład poprzez SMS. Ideą serwisu jest to, by otrzymaną pomoc podawać dalej, odpowiadając na potrzeby innych użytkowników.

„W polskim internecie udziela się już ponad 14 milionów osób posiadających naturalną potrzebę pomagania innym – siła ta jednak nie została do tej pory sprawnie wykorzystana w prawdziwym życiu” – mówi Mariusz Truszkowski, jeden z pomysłodawców i założycieli serwisu Podajdalej.pl – „Stworzyliśmy platformę, dzięki której w sposób szybki i prosty można znaleźć pomoc godną zaufania – zarówno w internecie jak i poprzez spotkanie w realnym życiu. Do tej pory pomocy można było szukać na własną rękę, lecz wiązało się to ze żmudnym przeczesywaniem forów czy blogów, a i wiarygodność otrzymanej odpowiedzi zazwyczaj stanowiła zagadkę.”

Autorzy wyposażyli serwis w mechanizmy, które pozwolą użytkownikom na świadomy wybór najlepszych doradców. Zaawansowany system ocen, komentarzy i specjalne punkty służyć będą premiowaniu udzielających skutecznej pomocy i budowaniu ich wiarygodności. Dzięki temu kolejne osoby zwracające się o pomoc mogą łatwo znaleźć osobę godną zaufania. Z kolei użytkownicy pragnący często pomagać innym w danej dziedzinie, mogą dotrzeć do szerokiego grona potrzebujących, którzy docenią ich wiedzę i umiejętności.

Zdaniem polskich internautów Polacy w równym stopniu są skłonni do ofiarowywania pomocy przez Internet, a także do korzystania z pomocy w takiej formie. 94 % respondentów deklaruje taką ochotę, natomiast 92 % osób korzystało już z niej poprzez sieć. „Pomoc przez Internet – badanie zachowań polskich Internautów” zostało przeprowadzone przez Milward Brown SMG/KRC na zlecenie Podajdalej.pl w listopadzie 2009 r. na reprezentatywnej grupie polskich internautów w wieku 15-65 lat.

Serwis Podajdalej.pl jest inicjatywą firmy Team Solutions, znanej do tej pory z takich projektów jak dysk internetowy Chomikuj.pl oraz usługa automatycznego tworzenia kopii zapasowych online – Auto-Backup.pl.

# # #

Informacje o serwisie:

Podajdalej.pl to serwis, w którym internauci mogą wzajemnie udzielać sobie pomocy, zarówno w formie informacji wymienianych poprzez sieć, jak i działań w realnym życiu. Serwis wyposażony został w zaawansowane mechanizmy oceny działań użytkowników, pozwalające szukającym pomocy na łatwe znalezienie osoby godnej zaufania. Autorem serwisu jest firma Team Solutions, znana dzięki takim projektom jak popularny dysk internetowy – Chomikuj.pl oraz usługa automatycznego tworzenia kopii zapasowych online – Auto Backup.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.