Wielka Noc „Yvonne” – ZP Ćmielów – Portal PR - 24PR
Wielka Noc „Yvonne” – ZP Ćmielów

14.02.2010 Kategoria: Kulinaria. Autor: admin

Koszyk ze święconką, tradycyjne potrawy, członkowie rodziny z różnych zakątków rodzinnej migracji uśmiechnięci, obecni, rozgadani, w blasku wiosennych promieni słonecznych, krystalizujących się w pastelowych barwach gładkiej powierzchni uroczej i radosnej „Yvonne”… Polska Wielkanoc to perełka pośród świąt, perełka z porcelany.

Wielkanoc to chyba najważniejsze i najstarsze z chrześcijańskich świąt, a na pewne to najweselsze, kojarzące się z wiosennym odrodzeniem, czyli szczęściem natury.

Na przestrzeni wieków z Wielkanocą związanych było mnóstwo zwyczajów. Wciąż praktykowany jest – jakże kochany przez najmłodszych – śmigus-dyngus. Nie zapomniane zostało również szukanie zajączka, malowanie pisanek, przygotowywanie święconek i stroików, a także dekorowanie stołu kurczaczkami i zajączkami. W zapomnienie poszły niestety tak barwne staropolskie tradycje, jak wieszanie śledzia (w zemście za rybną dietę w czasie Wielkiego Postu), topienie kukły Judasza, grzechotanie kołatkami po kościelnych dzwonach czy grzebanie żuru (również pożegnanie z wielkopostną, aż do bólu zdrową dietą). Dlatego miejmy nadzieję, że nigdy nie zaginie najważniejszy element wielkanocnej tradycji, czyli wspólne, rodzinne spotkania przy stole, który mieni się paletą barw i zapachów świątecznych smakołyków. Jednak równie ważny, co bogato zastawiony stół, jest rodzaj zastawy go zdobiącej i uświęcającej jego niecodzienny charakter.

Święta rządzą się więc własnymi prawami. Radość i uroczysty nastrój są w tym czasie wszechobecne. Dlatego niezwykle istotna jest wyjątkowa oprawa tych specjalnych dni. Idealnie nadaje się do tej sztuki tworzenia świątecznego blichtru i przepychu porcelana z Zakładów Porcelany w Ćmielowie.

Zestawy fasonu „Yvonne” charakteryzują się połączeniem naturalnej prostoty z subtelną, kwiatową elegancją, czyli praktycznego kształtu z naturalnym, uspokajającym designem. Dlatego „Yvonne” tak bardzo nadaje się na wielkanocny stół, kiedy to podczas rodzinnego posiłku tradycyjne i wykwintne potrawy podawane są na porcelanowych naczyniach, charakteryzujących się niewymuszoną elegancją, podobnych do wiosennych kwiatów, które zdobią gładką powierzchnię „Yvonne”.

Zestawy porcelany z Zakładów Porcelany „Ćmielów” gwarantują elegancką oprawę również i innym, nie mniej uroczystym spotkaniom. Wie o tym doskonale brytyjska królowa, Elżbieta II, posiadaczka jednej z ćmielowskich perełek. Dzięki filiżankom z zestawu „Yvonne” nawet codzienne spotkanie przy herbacie stanie się niecodziennym „five o’clock-em” w pałacu królewskim.

Porcelana z Zakładów Porcelany „Ćmielów” w odpowiednich sklepach na terenie całego kraju.

Więcej informacji na: www.porcelana-cmielow.pl

Przykładowe cena zestawów:
– Obiad 12/45: 696.20 zł;
– Kawa 12/27: 240.30 zł.

Dekoracja „Cyklamen” 9542 – dekoracja nadaje się do zmywarek i kuchenek mikrofalowych.

Przykładowe zestawy „Yvonne”:
ZESTAW OBIADOWY:
12 talerzy płytkich 26cm, 12 talerzy głębokich 22,5cm, 1 półmisek okrągły 32cm, 1 półmisek owalny 33cm, 2 rawiery 23cm, 1 waza 3l, 1 sosjerka 0,55l, 1 salaterka okrągła 23cm, 1 salaterka okrągła 26cm.
ZESTAW DO KAWY:
12 talerzy płytkich 17cm, 12 spodków 15,7cm, 12 filiżanek 0,251 imbryk 1,2l, 1 cukiernica 0,20l, 1 dzbanek 0,24l
ZESTAW DO HERBATY:
12 spodków 15,7cm, 12 filiżanek 0,25l, 1 czajnik 1,2l, 1 cukiernica 0,20l, 1 dzbanek 0,24l
ZESTAW DO CIASTA:
12 talerzy płytkich 17cm, 1 talerz do ciasta 31cm

Zakłady Porcelany „Ćmielów” Sp. z o.o
www.porcelana-cmielow.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.