”Godzina dla Ziemi” WWF – Przyłącz się! Wyłącz światło! – Portal PR - 24PR
”Godzina dla Ziemi” WWF – Przyłącz się! Wyłącz światło!

12.03.2010 Kategoria: Ekologia. Autor: ipis

27 marca o 20.30 lokalnego czasu w symbolicznym geście dla ochrony klimatu na godzinę zgaśnie aż 75 spektakularnych obiektów na całym świecie, między innymi najwyższy budynek, słynny diabelski młyn i światowe centrum rozrywki. Do akcji przyłączyły się również polskie miasta.

Burj Khalifa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, London Eye w Wielkiej Brytanii i kasyna Las Vegas w Stanach Zjednoczonych – bo to nich mowa, tak jak setki miast i budynków na całym świecie będą częścią akcji WWF. Zgasną w symbolicznym apelu o przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i o podjęcie przez władze wszystkich krajów konkretnych zobowiązań na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. W akcji wezmą udział m.in. Wieża CN w Toronto, Góra Stołowa w Kapsztadzie, Wielki Pałac Królewskim w Bangkoku, wieżowiec Tapei 101 na Tajwanie i Empire State Building. W Polsce na godzinę zgasną m.in. Kancelaria Premiera, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, warszawski i poznański Teatr Wielki, Kopiec Kościuszki i sukiennice w Krakowie, Uniwersytet Wrocławski, katowicki Spodek.

Wszystko po to, aby pokazać, że ludzie, lokalne władze i biznes potrafią się zjednoczyć, by sprostać jednemu z największych wyzwań naszych czasów. Wiele miejsc, które wezmą udział w „Godzinie dla Ziemi” WWF to znane symbole współpracy międzynarodowej, nadziei i pokoju, jak choćby słynny Peace Memorial w Hiroszimie w Japonii.

Do akcji „Godzina dla Ziemi” WWF może przyłączyć się każde miasto w Polsce, wystarczy skontaktować się z działem komunikacji WWF Polska. Wziąć w niej udział może też każdy z nas rejestrujac się na www.wwf.pl/godzinadlaziemi i zgasić światło w sobotę, 27 marca o godz. 20.30.

WWF

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.