173 projekty powalczą o tytuł Złotego Formatu – Portal PR - 24PR
173 projekty powalczą o tytuł Złotego Formatu

19.03.2010 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

Tyle projektów zgłosiło w tym roku 75 miast i regionów do Konkursu Złote Formaty. Stawka jest wysoka. Na zwycięzców czekają m.in. ogólnopolskie kampanie reklamowe oraz kampanie w warszawskim metrze, na nowoczesnych nośnikach Infoscreen Grupy Ströer, organizatora Konkursu. O tym które samorządy prowadziły najskuteczniejsze działania promocyjne w ubiegłym roku, dowiemy się 22 kwietnia podczas uroczystej Gali.

Konkurs Złote Formaty jest częścią Festiwalu Promocji Miast i Regionów – największego
w Europie wydarzenia dedykowanego szeroko pojętej promocji miejsc. W tegorocznej edycji 75 miast i regionów zgłosiło do konkursu aż 173 projekty:
• 53 w kategorii Wydawnictwo Promocyjne,
• 25 w kategorii Kampania Outdoorowa,
• 19 w kategorii Kampania On-line (nowa kategoria),
• 64 w kategorii Event
• 12 w najbardziej prestiżowej i zarazem najtrudniejszej kategorii – Działalność Promocyjna – Grand Prix Festiwalu. Nagroda w tej kategorii przyznawana jest za działania promocyjne zrealizowane na przestrzeni ostatnich trzech lat.

Projekty napłynęły z każdego regionu Polski, przy czym rekordową liczbę, 36 projektów, zgłosiło województwo śląskie. Tym samym Śląsk pobił zeszłoroczny rekord, który również należał do tego województwa i wynosił 35 projektów.

„Konkurs Złote Formaty to obraz stanu promocji miejsc w Polsce. Z roku na rok obserwujemy zwiększające się zainteresowanie konkursem. W tym roku otrzymaliśmy 173 zgłoszenia. Jest to bardzo budujące, ponieważ, z edycji na edycję konkurs staje się coraz trudniejszy. Pojawiają się nowe kategorie, w miejsce dotychczasowych. Zwiększają się wymagania formalne wobec nadsyłanych projektów. Wciąż podnoszone są kryteria oceny. Coraz więcej samorządów prowadzi działania promocyjne na dobrym poziomie i chcą je zaprezentować na forum publicznym. Pojawia się więcej mniejszych miast, które choć nie dysponują takimi budżetami na promocję jak duże aglomeracje, mają nieraz doskonałe pomysły. Jak się okazje, pomysł jest nieraz ważniejszy niż fundusze. Cieszy nas również duża ilość projektów nadesłanych do najbardziej prestiżowej ale i wymagającej kategorii jaką jest Grand Prix – Całokształt Działań Promocyjnych” – Janusz Malinowski, Prezes Zarządu Grupy Ströer w Polsce.

6 kwietnia poznamy 25 projektów, nominowanych do ścisłego finału Konkursu. Spośród tych projektów jury wyłoni laureatów tegorocznej edycji Konkursu. Kto otrzyma tytuł Złotego Formatu za najlepszy projekt w swojej kategorii dowiemy się 22 kwietnia podczas uroczystej Gali Festiwalu w hotelu Sheraton. Na zwycięzców, oprócz honorowego tytułu Złotego Formatu, czekają atrakcyjne nagrody, między innymi ogólnopolskie kampanie outdoorowe i kampanie reklamowe na nośnikach Infoscreen w Warszawskim Metrze. Fundatorem nagród jest Organizator Konkursu, Grupa Ströer w Polsce.

Konkurencja w każdej kategorii jest duża. Już samo znalezienie się w gronie nominowanych projektów jest dla miast i regionów nie lada wyróżnieniem. Nominacja jest także szansą na zdobycie jednej z cennych Nagród Specjalnych przyznawanych przez Patronów i Partnerów Festiwalu – Polską Organizację Turystyczną, Związek Miast Polskich, magazyny Elle i Brief for Poland oraz portal PRoto.pl.

Projekty oceni Jury składające się ze specjalistów gwarantujących fachowość i wysoki poziom merytoryczny w podejściu do ich oceny. Funkcje audytora, zapewniającego bezstronność podejmowanych decyzji, w tegorocznej edycji Konkursu będzie pełniła firma Ernst & Young.

W zeszłym roku wśród zwycięzców Konkursu Złote Formaty znaleźli się: Lublin, Łódź, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.