Bezpłatny newsletter dla farmaceutów – Portal PR - 24PR
Bezpłatny newsletter dla farmaceutów

12.03.2010 Kategoria: INTERNET, Wieści za spółek. Autor: ipis

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu magistrów farmacji, firma Domzdrowia.pl SA prowadząca m.in. aptekę www.domzdrowia.pl, wprowadziła do swojej oferty nową, bezpłatną usługę: Newsletter dla Farmaceutów.

Newsletter ten jest adresowany do specjalistów pracujących głównie w aptekach, ale również na uczelniach i w firmach farmaceutycznych.

Celem newslettera przygotowywanego przez farmaceutów Domzdrowia.pl jest informowanie specjalistów o nowych produktach dostępnych na rynku – lekach, suplementach diety, kosmetykach, sprzęcie medycznym i opatrunkach. Oprócz takich informacji o produkcie jak opis działania, wskazania do stosowania, dawkowanie oraz średnia cena w aptekach, farmaceuci otrzymają informację o sposobie dystrybucji danego produktu a w przyszłości również możliwość pobrania materiałów szkoleniowych i zadawania pytań, na które odpowiadać będą eksperci. Wiedza zdobyta dzięki subskrypcji newslettera może okazać się bardzo przydatna dla farmaceutów w ich codziennej praktyce, pomoże w odpowiednim doborze leków, ułatwi doradztwo i opiekę farmaceutyczną oraz rozszerzy wiedzę fachową.

Ze względu na duże rozdrobnienie polskiego rynku (ponad 12 000 aptek), wielu producentów i dystrybutorów nie jest w stanie dotrzeć ze swoją ofertą edukacyjną do farmaceutów.

Rokrocznie w ofertach producentów farmaceutyków i kosmetyków aptecznych pojawia się setki nowych produktów. Niejednokrotnie są to produkty o bardzo interesującym składzie, wskazaniach do stosowania, możliwym zastosowaniu – ale mało rozpowszechnione.

Współczesna terapia i ogromny postęp medycyny wymaga od specjalistów ciągłego podnoszenia kwalifikacji i rozszerzania swojej wiedzy. W przypadku farmaceutów pracujących w aptekach problem jest szczególny, gdyż codziennie aptekarz musi odpowiadać na wiele pytań pacjentów i doradzać odpowiednie preparaty dostępne bez recepty (leki, suplementy diety, sprzęt medyczny i kosmetyki).

Badania przeprowadzone przez Domzdrowia.pl SA wykazały, że internet jest jednym z głównych źródeł pozyskiwania informacji fachowej. Farmaceuci dowiadują się o nowych produktach z czasopism, szkoleń prowadzonych m.in. przy udziale Izb Aptekarskich oraz z internetu. Niestety, niejednokrotnie informacja na temat produktu w internecie jest zbyt uboga, aby rozwiać wątpliwości farmaceuty i pomóc w codziennej praktyce.

W serwisie www.domzdrowia.pl prezentowanych jest blisko 17 000 produktów, umieszczonych w ponad 200 kategoriach terapeutycznych. Produkty te są wprowadzane do oferty, opisywane i kategoryzowane przez farmaceutów. Od lutego bieżącego roku informacje te są również cyklicznie wysyłane do farmaceutów zapisanych na newsletter.

Aby skorzystać z przesyłanych materiałów prosimy zapisać się na newsletter klikając w link:

http://www.domzdrowia.pl/newsletter_dla_farmaceuty

Kontakt:
Grzegorz Głowiak
Domzdrowia.pl SA
Ul. Galicyjska 22
32-087 Zielonki
e-mail: grzegorz.glowiak(at)domzdrowia.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.