Bridgestone podpisuje umowę z grupą Volvo – Portal PR - 24PR
Bridgestone podpisuje umowę z grupą Volvo

19.03.2010 Kategoria: MOTO. Autor: ipis

Spółka Bridgestone Europe podpisała długofalową umowę z grupą Volvo na dostawę opon – wyposażenia oryginalnego dla ciężarówek Volvo i Renault montowanych w Europie.

Umowa ta obejmuje wszystkie ciężarówki z klasy ciężkiej i średniej produkowane od początku 2010 roku i będzie obowiązywać przez 3 lata. Spółka Bridgestone zawarła już wcześniej długoterminowe umowy, w ramach których stała się preferowanym dostawcą dla spółek grupy Volvo w Azji oraz w Ameryce Północnej i Południowej.

Szeroka gama opon

Warunki umowy przewidują istotny wzrost udziału rynkowego spółki Bridgestone, która dostarczać będzie szeroką gamę opon dla samochodów ciężarowych, w tym nowe opony Bridgestone R249 EVO oraz opony R297 EVO na oś kierowaną.

Zgodnie z informacją z dnia 15 lutego 2010 roku, Volvo i Renault są pierwszymi markami samochodów ciężarowych, które wybrały nowe opony Bridgestone na oś kierowaną EVO umożliwiające operatorom flot samochodów poprawianie parametrów środowiskowych bez kompromisu kosztem bezpieczeństwa, ekonomiki eksploatacji czy wysokości podwozia pojazdów. Opony te opracowano w odpowiedzi na przewidywany wzrost obciążenia przedniej osi samochodów ciężarowych wynikający z wprowadzania czystych technologii zapewniających zgodność z normami Euro V i VI.

Współpraca badawczo-rozwojowa

Umowa pomiędzy Bridgestone, a Volvo oprócz dostaw opon przewiduje również współpracę w zakresie projektowania i opracowywania nowych technologii i rozwiązań transportowych, w szczególności w obszarach ochrony środowiska i w zakresie ograniczania zużycia paliwa.

Gerry Duffy, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu (VP Sales & Marketing) spółki Bridgestone Europe po podpisaniu umowy powiedział o niej: „Spółka Bridgestone Europe zdołała spełnić wysokie wymagania określone przez firmy Volvo i Renault, zarówno dotyczące samych produktów, jak również ich dostaw, dzięki czemu mogliśmy podpisać umowę z tą czołową globalną grupą producencką samochodów ciężarowych”.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.