Concept Tower- Prywatne biuro dla prywatnej praktyki czyli model – Portal PR - 24PR
Concept Tower- Prywatne biuro dla prywatnej praktyki czyli model

12.03.2010 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: ipis

Zdaniem ekspertów na zakup własnej siedziby decydują się przede wszystkim Ci, których profil działalności jest szczególnie nastawiony na specjalizację. Bazując na tej wiedzy deweloper Concept Development, rozpoczął w Warszawie projekt Concept Tower. Oferta skierowana do właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw specjalistycznych, m.in. do właścicieli gabinetów medycznych, polega na sprzedaży powierzchni w piętnastopiętrowym biurowcu klasy A+.

W Warszawie właściciele wyspecjalizowanych instytucji leczniczych, prywatnych gabinetów medycznych i diagnostycznych mogą już kupić wysokiej klasy powierzchnię zlokalizowaną w budynku Concept Tower, który powstanie w centrum nowej dzielnicy biznesowej, przy ulicy Grzybowskiej. Model S.F.O. (Self Financing Office) oferowany przez Concept Development, dewelopera projektu, gwarantuje właścicielom instytucji medycznych nie tylko posiadanie strategicznie ulokowanej nieruchomości klasy A+, ale w dalszej perspektywie także wysokie zyski. Polska podąża za światowym trendem, zgodnie z którym właściciele instytucji nie wynajmują już siedzib, lecz po prostu je kupują.

Jeszcze kilka lat temu w Polsce wyspecjalizowane instytucje lecznicze zainteresowane nabyciem powierzchni, wybierały na swoje siedziby kamienice, kupowały mieszkania lub wille i adaptowały je do własnych potrzeb. Wynajem powierzchni był często dla tych specjalistycznych, wymagających szczególnych aranżacji i wyposażenia instytucji zbyt kosztowny oraz niewystarczająco bezpieczny z biznesowego punktu widzenia. Niepewna przyszłość czynszów za wynajem powierzchni często okazywała się być hamulcem rozwoju.

Nasza oferta skierowana między innymi do placówek medycznych, zapewnia przewidywalność ponoszonych kosztów oraz ciągłość adresu – mówi Bolesław Shugol, przedstawiciel Concept Development. Można więc powiedzieć, że zakup biura jest nie tylko inwestycją stricte ekonomiczną, ale również lokatą w wizerunek własnej praktyki lekarskiej. Dla poważnie patrzących w przyszłość instytucji jest to argument nie do przecenienia – dodaje.

Dzięki ofercie Concept Development zamiast przeznaczać pieniądze na wynajem można sfinansować zakup powierzchni danej placówki medycznej czy innej firmy. Zaletą koncepcji jest fakt, iż po spłacie kredytu właściciele przedsiębiorstwa zyskują nieruchomość, którą mogą w każdej chwili sprzedać lub czerpać zyski z jej najmu. Gwarantuje to przypływ gotówki nawet po zakończeniu aktywności zawodowej właścicieli gabinetu medycznego lub innej instytucji leczniczej.
Wspomniany wyżej Model S.F.O. oferowany przez Concept Development (graficznie przedstawiony w załączniku) pozwala zamienić koszty wynajmu powierzchni biurowej w zyski. Według przyjętego rozwiązania główni partnerzy danej praktyki lekarskiej lub innej instytucji medycznej zakładają spółkę celową (spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółkę komandytowo-akcyjną), która nabywa przestrzeń biurową w Concept Tower wnosząc 20% wkładu własnego, posiłkując się kredytem bankowym w celu sfinansowania reszty wartości kupowanej nieruchomości. Następnie wynajmuje tę powierzchnię praktyce lekarskiej lub instytucji medycznej, w której właściciele spółki celowej są głównymi partnerami lub udziałowcami.

Według realnych założeń rynkowych kredyt zaciągnięty na 80% wartości nieruchomości będzie spłacony przez spółkę celową w ciągu 18 lat z czynszu płaconego jej przez praktykę lekarską lub instytucję medyczną, w której głównymi partnerami lub udziałowcami są właściciele spółki celowej.

Do chwili obecnej właściciele instytucji medycznych nie mieli możliwości inwestowania w nieruchomości biurowe – stwierdza Bolesław Shugol. Od teraz mogą nabywać powierzchnię w nowoczesnych przestrzeniach biurowych gwarantujących profesjonalne środowisko pracy – zauważa.

Dobrze zaprojektowane i zaaranżowane wnętrze gabinetu medycznego zlokalizowanego w budynku odpowiadającym najwyższym standardom architektoniczno-budowlanym, spełnia nie tylko funkcje estetyczne, ale również ma istotny wpływ na relacje między pacjentami i personelem medycznym. Podstawową zasadą, którą powinny realizować placówki medyczne jest bowiem komfort wszystkich przebywających w nich osób.

Concept Development współpracuje z kilkoma bankami, które zgłosiły chęć współpracy w zakresie udostępnienia finansowania na zakup biura w Concept Tower.

***
Grupa Concept Development składa się z kilku doświadczonych firm zaangażowanych od 30 lat w podejmowanie oraz prowadzenie projektów budowlanych i inwestycyjnych w Anglii, USA, Izraelu, Rumunii i od 2003 roku w Polsce. Do każdego polskiego projektu spółka zaprasza udziałowców z lokalnego rynku. W ciągu sześciu lat grupa zrealizowała w Warszawie następujące projekty mieszkaniowe, biurowe i komercyjne: Słoneczne Tarasy (zespół mieszkaniowy ukończony w 2005 roku), Narwik (ukończony w 2007 roku), Górczewska (w 2006 roku sprzedany deweloperowi Sando Immobiliare). Obecnie w trakcie realizacji są projekty takie jak Kampinos Concept, Pełczyńskiego, Concept Business Park oraz Concept Tower, innowacyjna przestrzeń biurowa klasy A+.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.