Dolnośląskie domy w skandynawskim stylu – Portal PR - 24PR
Dolnośląskie domy w skandynawskim stylu

12.03.2010 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: ipis

Firma Tektum Sp. z o.o. rozpoczęła na Dolnym Śląsku realizację dwóch inwestycji w nowej i wciąż mało znanej w naszym kraju technologii skandynawskiej. Dzięki niej budowa wymarzonego domu może trwać jedynie trzy miesiące.

W miejscowości Sichów (gmina Męcinka), w otulinie parku krajobrazowego, powstanie kameralne osiedle pięciu domów jednorodzinnych. Niemal w tym samym czasie Tektum rozpocznie również budowę dwóch „skandynawskich” bliźniaków na Bielanach Wrocławskich.
– Domy powstają w oparciu o gotowe, przygotowane wcześniej moduły – wyjaśnia Sylwester Jankowski Prezes Zarządu z firmy Tektum – Takie rozwiązanie pozwala znacząco skrócić czas realizacji inwestycji, a przy tym jest znacznie tańsze. Koszt budowy domu zaczyna się już od 1700 zł za m2. Co ważne, można go w przyszłości równie szybko i sprawnie rozbudować lub zmodyfikować.

Atutem tego typu budownictwa jest również bardzo wysoki współczynnik energooszczędności wynoszący 0,17 KW/m2, czyli prawie o połowę mniej niż w przypadku tradycyjnych technologii. A to z kolei przekłada się na znacznie niższe koszty utrzymania i eksploatacji. Domy są przy tym niezwykle wytrzymałe i trwałe – można w nich mieszkać nawet przez 300 lat. Podobna technologia stosowana jest z powodzeniem m.in. w Szwecji i Norwegii. Wykorzystuje się ją nie tylko do budowy domów, ale także szkół, przedszkoli oraz nawet wysokich budynków mieszkalnych. Wszystko wskazuje na to, że skandynawski styl wkracza także do Polski.

O firmie:
Firma Tektum zajmuje się kompleksową realizacją inwestycji budowlanych – od projektu, przez wykonawstwo, aż do całościowego wykończenia.
Tektum sp. z o.o. to także połączenie wiedzy oraz doświadczenia zdobytego podczas 10 lat działalności na rynku skandynawskim. Tektum był wykonawcą kilkuset budynków mieszkalnych i domów oraz ponad 100 budynków użyteczności publicznej – m.in. szkół, przedszkoli i sal koncertowych w Norwegii i Szwecji. Nowoczesna technologia modułowa od lat jest z powodzeniem stosowana w Skandynawii. Teraz Tektum podobne możliwości oferuje mieszkańcom Polski.
Jej zastosowanie pozwala realizować inwestycje niższym kosztem i w krótszym czasie w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Dzięki pionierskiej technice nowopowstałe domy są estetyczne, trwałe oraz energooszczędne. W codziennej pracy Tektum stawia na innowacyjność i kompleksowość usług. Przykładowe realizacje można znaleźć na stronie: www.tektum.com.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.