Ekspansja na południe – Portal PR - 24PR
Ekspansja na południe

23.03.2010 Kategoria: Przedsiębiorczość. Autor: ipis

Od dłuższego czasu zauważalna jest tendencja do przenoszenia działalności z centrum Warszawy na południowe przedmieścia i do okolicznych podmiejskich miejscowości. Robią tak zarówno dynamicznie rozwijające się firmy- które szukają nowych siedzib, jak i zwykli mieszkańcy, którzy chcą uciec od zgiełku wielkiego miasta. Decydując się na taki krok, należy wybrać optymalną lokalizację, która zapewni najlepsze funkcjonowanie.

Południowo- wschodnie sąsiedztwo Warszawy jest wciąż, jeśli chodzi o dynamikę rozwoju, najszybciej rozwijającym się obszarem bezpośrednio przyległym do stolicy. Już przed laty przylgnął do niego przydomek „sypialni Warszawy”, ponieważ wielu jego mieszkańców owszem- mieszka tam, ale pracuje w Warszawie. Wśród najpopularniejszych miejscowości na południu Warszawy znajduje się między innymi snobistyczny Konstancin, czy przeludnione Piaseczno. Ciekawą alternatywą dla obu tych miejscowości jest Lesznowola. Ta niewielka miejscowość, o dźwięcznie brzmiącej nazwie położona jest zaledwie 20 kilometrów od Warszawy i 6 kilometrów od Piaseczna. Powierzchnia gminy wynosi 6917 ha, a na jej terenie mieszka ponad 17 tysięcy ludzi. Jest bardzo dobrze skomunikowana z Warszawą. W dłuższej perspektywie, dojazd stanie się jeszcze wygodniejszy za sprawą budowy Puławskiej Bis. Także realizowana już budowa drogi ekspresowej S-2 umożliwi wykorzystanie jej nie tylko dla ruchu tranzytowego lecz również dla wewnątrz-aglomeracyjnego ruchu międzydzielnicowego. Budowa tego odcinka, którego część od węzła Lotnisko do węzła Puławska zostanie oddana w roku 2012, bezpośrednio ułatwi dojazd do Lesznowli, a także przyczyni się do odciążenia ulicy Puławskiej.
Lesznowola leży nieopodal tras Warszawa- Kraków i Warszawa- Tarnobrzeg, a także linii kolejowej łączącej Warszawę z Krakowem. Na terenie gminy jeździ kilka linii autobusowych, a niedługo pojawi się kolejna, którą szybko będzie można dojechać do centrum Warszawy. Wśród innych zalet Lesznowoli można wymienić między innymi: dynamiczny, trwający już od kilku lat rozwój, sprzyjające warunki budownictwa mieszkaniowego oraz troska lokalnych władz o społeczność lokalną- gmina przeznacza ogromne środki na rozwój infrastruktury. Oprócz tego, na terenie Lesznowoli realizowanych jest wiele inwestycji z zakresu zapatrzenia w wodę, odprowadzania ścieków, edukacji i sportu. Dla przykład funkcjonują tam cztery państwowe zespoły szkół i aż pięć przedszkoli. Na terenie gminy Lesznowola działa też pięć niepublicznych przedszkoli oraz dwie niepubliczne szkoły podstawowe. Najlepszym dowodem na sprawne funkcjonowanie gminy może być fakt, że pod koniec 2009 roku Lesznowola, już po raz siódmy, uhonorowana została zaszczytnym mianem „Gmina Fair Play”. Jest to forma wyróżnienia podmiotów gospodarczych i samorządów lokalnych, które w swej działalności kierują się szeroko pojętymi zasadami uczciwości, rzetelności oraz wrażliwości na problemy otoczenia. Gmina Lesznowola rywalizowała w tym roku ze 160 gminami z całego kraju.
Biorąc pod uwagę wszystkie walory gminy i dostrzegając korzystne perspektywy rozwoju, to właśnie tam Magnolia Polska zdecydowała się na budowę swojej inwestycji- osiedla mieszkaniowego Magnolia. Docelowo, inwestycja ma składać się z 33 domów w zabudowie szeregowej, zaprojektowanych z myślą o najbardziej wymagających klientach. Domy będą miały powierzchnię 226 i 276 m kw. I umieszczone zostaną na działkach o wielkości od 300 do 600 mkw. Domy charakteryzować będzie nowoczesny design oraz wysokie przeszklenia, niespotykane dotąd na rynku. Za projekt ogólny oraz aranżację wnętrz odpowiadają światowej sławy architekci i projektanci – m.in. Emmalisa Marcozzi Rozzi Lapenna, Peter Tigg i Satish Patel. Na życzenia klienta, deweloper wyposaży wybrany segment w kolektory słoneczne, system odzyskiwania ciepła oraz ogrzewanie podłogowe.

Decydując się na wybór miejsca, w którym spędzimy najbliższe lata naszego życia, nie należy kierować się chwilowymi modami. Trzeba dokonać solidnej analizy i wziąć pod uwagę liczne czynniki- zarówno te obiektywne, jak i ważne tylko dla nas- czy zależy nam na tym aby w sąsiedztwie domu znajdowała się dobra szkoła dla naszych dzieci, czy chcemy szybko dojeżdżać do centrum miasta i zależy nam na bliskości centrów handlowych. Lesznowola zdaje się łączyć wszystkie te elementy.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.