Frost & Sullivan odnotowuje 140 % wzrost przychodów – Portal PR - 24PR
Frost & Sullivan odnotowuje 140 % wzrost przychodów

24.03.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

Warszawa, 23 marca 2010 r – Dzięki świetnej znajomości lokalnych rynków oraz długoterminowemu zaangażowaniu w sprawy klientów, Frost & Sullivan, globalnafirma doradcza, pomimo gospodarczego spowolnienia, odnotowała w 2009 roku wzrost swoich przychodów w regionie Europy Wschodniej o 140%. Powiększyła także trzykrotnie portfolio swoich klientów.

Informacja o wzroście zbiegła się z rozpoczęciem czwartego już roku działalności Frost & Sullivan, międzynarodowej firmy doradczej, która wspiera wzrost przedsiębiorstw w Europie Wschodniej, Rosji i Wspólnocie Niepodległych Państw (WNP). Od czasu powstania pod koniec 2006 roku warszawskie biuro Frost & Sullivan rozwija się w bardzo szybkim tempie. Dzisiaj, razem z nowo otwartym biurem w Moskwie, zatrudnia ponad 50 specjalistów oraz oferuje dostęp do wiedzy i umiejętności ponad 700 konsultantów i analityków zajmujących się różnymi sektorami rynku na świecie. Firma świadczy usługi doradcze najwyższej klasy, dostarczając analiz rynkowych oraz strategii wzrostu zarówno dla klientów międzynarodowych, jak i regionalnych.

„Firma Frost & Sullivan pojawiła się we właściwym miejscu i we właściwym czasie z odpowiednim podejściem i zrozumieniem potrzeb klientów tego regionu” – stwierdza Beatrice Shepherd, dyrektor Frost & Sullivan dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej, Rosji i WNP. „Naszym priorytetem jest pomaganie przedsiębiorstwom z Rosji i Europy Wschodniej we wchodzeniu na światowy rynek oraz zapewnianie ich pomyślnego rozwoju w dłuższej perspektywie. Angażujemy się w sprawy klientów długoterminowo, co przynosi wymierne efekty.”

To długoterminowe zaangażowanie oznacza, że wysiłki firmy w regionie w ponad 80 procentach koncentrują się na doradztwie w zakresie wzrostu, w tym doradztwie dotyczącym rozwoju przedsiębiorstwa, sprzedaży i dystrybucji, marketingu, planowania i opracowywania produktów. Do kluczowych obszarów projektów i kompetencji należą: badanie rynku w zakresie fuzji i przejęć, due diligence, implementowanie nowych produktów, analiza otoczenia konkurencyjnego, analiza możliwości biznesowych, opracowywanie strategii rozwoju i wsparcie operacyjne.

Frost & Sullivan jest jedną z pierwszych firm konsultingowych, które blisko współpracują z firmami w Rosji i WNP i pod względem taktycznym są przygotowane, aby dostarczać dokładnych, aktualnych i obiektywnych informacji, niezbędnych, aby zaistnieć i prosperować na pełnym wyzwań rynku. Możliwości w tym zakresie powiększyły się jeszcze bardziej wraz z otwarciem nowego biura firmy w Moskwie w 2009 roku.

Duża część działalności Frost & Sullivan w Rosji skupia się na wspieraniu firm w rozpoczynaniu oraz rozwoju ich działalności w sektorze zaawansowanych technologii. „Wielu naszych klientów w Rosji ma zarówno plany, jak i potencjał, aby rozwinąć swoją działalność na skalę światową” – dodaje Beatrice Shepherd. „Poprzez pomoc w rozwijaniu ich wiedzy technicznej oraz wykorzystanie doświadczenia Frost & Sullivan na rynkach interesujących naszych klientów, pragniemy zapewnić im długotrwały wzrost oraz awans na wysokie pozycje w rankingu Fortune 500.”

Polska, jako jedyny kraj Europy Środkowo-Wschodniej z dodatnim PKB w 2009 roku, oferowała wiele możliwości biznesowych, które mogły zmniejszyć wpływ kryzysu gospodarczego na firmy. Frost & Sullivan wspierał lokalne przedsiębiorstwa w identyfikowaniu możliwości wzrostu, a także przystosowaniu się do sytuacji na rynku lokalnym oraz globalnym, a także zachęcał firmy międzynarodowe do zwiększania inwestycji w Polsce. Szczególnie prywatyzacja sektorów chemicznego oraz opieki zdrowotnej, a także rozwój w branżach technologii informacyjno-komunikacyjnej (ICT) oraz energetyki i ochrony środowiska otwierały znaczące perspektywy dla restrukturyzacji, inwestycji, wprowadzania nowych technologii i produktów, a także konsolidacji rynku.

Przedmiotem szczególnego zainteresowania w Polsce jest sektor energetyczny. Zmiany organizacyjno-prawne, przekształcenia własnościowe, europejski pakiet klimatyczno-energetyczny, konieczność inwestowania w nowe moce wytwórcze, a także modernizacja infrastruktury przesyłowej przyciągają wiele lokalnych i międzynarodowych firm. „Inwestorzy zagraniczni zainteresowani są oczywiście źródłami odnawialnymi, czyli przede wszystkim rozbudową mocy wiatrowych oraz możliwością budowy elektrowni biogazowych. Ponadto, zwiększa się zainteresowanie czystymi technologiami węglowymi, a także planowanym odnowieniem przestarzałej infrastruktury wytwórczej i przesyłowej. Odrębnym obszarem zainteresowania firm zagranicznych jest niedawno rozpoczęty proces prywatyzacyjny czterech grup energetycznych oraz podmiotów nieobjętych konsolidacją” – dodaje mówi Maciej Jeziorski, starszy analityk ds. energetyki Frost & Sullivan.

Jeżeli chcieliby Państwo więcej informacji na temat działalności Frost & Sullivan w Europie Środkowo-Wschodniej, Rosji i WNP prosimy o kontakt z Joanną Lewandowską, Corporate Communications, pod adresem joanna.lewandowska@frost.com. Prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz danych kontaktowych.

O Frost & Sullivan
Frost & Sullivan, globalna firma doradcza, świadczy usługi Partnerstwa na Rzecz Wzrostu, współpracując z klientami w celu osiągnięcia ich najlepszej pozycji rynkowej pod względem rozwoju, innowacyjności oraz zarządzania. Program firmy – Growth Partnership Service – dostarcza dokładnych badań rynkowych i modeli najlepszych praktyk, aby wspomóc generowanie, ewaluację i wdrożenie skutecznych strategii wzrostu. Frost & Sullivan ma 45-letnie doświadczenie we współpracy z firmami z listy Global 1000, przedsiębiorstwami rozwijającymi się oraz społecznościami inwestorskimi. Posiada 40 biur działających na 6 kontynentach. Więcej informacji na temat Partnerstwa na Rzecz Wzrostu firmy Frost & Sullivan pod adresem http://www.frost.com.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.