Gdzienet.pl – Interaktywna mapa sieci bezprzewodowych – Portal PR - 24PR
Gdzienet.pl – Interaktywna mapa sieci bezprzewodowych

17.03.2010 Kategoria: INTERNET, Technologie. Autor: Anna Skiba

Gdzienet.pl - mapa zasięgu sieci WiFi

Gdzienet.pl - mapa zasięgu sieci bezprzewodowych

Właśnie ruszyła nowa wersja serwisu Gdzienet.pl. Twórcą serwisu jest Grupa Cyberbajt – jeden z czołowych producentów i dostawców sprzętu sieciowego w Polsce oraz integrator rozwiązań teleinformatycznych pod marką Netiona.

Celem powstania tego nowatorskiego rozwiązania było stworzenie serwisu , który dostarczy rzetelnych informacji osobom poszukującym dostępu do sieci natomiast dostawcom usług umożliwi pozyskanie nowych klientów.Gdzienet.pl to pierwszy bezpłatny i profesjonalny serwis z interaktywna mapą zasięgu sieci bezprzewodowych. Serwis wykorzystuje technologię Google Maps. Dostawcy usług określają zasięg swoich sieci, rysując go bezpośrednio na mapie. Użytkownicy natomiast, klikając w dowolne miejsce na mapie mogą sprawdzić, czy w danej lokalizacji jest zasięg sieci.

Gdzienet.pl - mapa zasięgu sieci bezprzewodowych

Gdzienet.pl - interaktywna mapa zasięgu sieci bezprzewodowych

W najnowszej wersji dodano szereg narzędzi zapewniających znacznie większą funkcjonalność serwisu dla dostawców Internetu bezprzewodowego – od intuicyjnego zakreślania strefy zasięgu, po wklejanie interaktywnej mapy zasięgu danej sieci na internetowych stronach zewnętrznych za pomocą jednego linku – metodą kopiuj/wklej.

Mając na uwadze użytkowników poszukujących dostawcy usługi sieciowej, usprawniono serwis pod kątem kompatybilności i szybkości wyszukiwania operatorów, maksymalnie upraszczając procedurę zapytań bezpośrednio zainteresowanych.

Główne nowości w serwisie Gdzienet.pl:

  • widget umożliwiający umieszczenie mapy z zasięgiem sieci firmy na dowolnej stronie WWW,
  • nowy system lokacji osób poszukujących Internetu, umożliwiający pozostawienie danych kontaktowych w określonym na mapie miejscu (znacznik zapotrzebowania na usługę),
  • tryb widoku mapy dla WISP , ukazujący informacje o miejscach gdzie jest zapotrzebowanie na podłączenie do sieci, wraz z danymi kontaktowymi
  • przyspieszone wyszukiwanie sieci,
  • indywidualny link do własnej sieci dla każdego WISP ,
  • ulepszone zarządzanie sieciami i obszarami,
  • automatyczne wyszukiwanie sieci po wpisaniu dokładnego adresu,
  • kompatybilność z Internet Explorer,

Serwis Gdzienet.pl zawiera oferty ponad 1500 dostawców Internetu z całego kraju, a ich liczba stale wzrasta.

Gdzienet.pl - mapa zasięgu sieci

Gdzienet.pl - wyszukiwarka zasięgu sieci

Klient poszukujący dostępu do Internetu 

Użytkownik szukając zasięgu podaje nazwę miasta i ulicy w wyszukiwarce. Aplikacja wyświetla mapę z okolicą wybranej lokalizacji. Wykorzystując funkcje zmiany skali mapy, przesuwając ją w dowolnym kierunku, użytkownik za pomocą jednego kliknięcia określa dokładną lokalizację, w której chce sprawdzić możliwość podłączenia do sieci bezprzewodowej. W przeciągu kilku sekund gdzienet.pl dostarcza listę usługodawców oferujących bezprzewodowy dostęp do internetu w wybranym miejscu.

Drugi krok uzyskania informacji, to wysłanie zapytania o ofertę. Użytkownik podaje jedynie swój adres e-mail oraz ma możliwość wyboru usługodawców, od których chce otrzymać ofertę. Gdzienet.pl informuje usługodawców o zapytaniu, a Ci przesyłają szczegółową ofertę na adres e-mail użytkownika.

Jeśli użytkownik poszukuje zasięgu, a w wyszukanej lokalizacji nikt nie oferuje takiej usługi, można włączyć usługę powiadamiania. Aplikacja zapamięta interesujący użytkownika punkt na mapie i automatycznie powiadomi go (na podany adres e-mail) o pojawieniu się zasięgu.

Gdzienet.pl - wyszukiwanie dostawców Internetu

Dostawcy usług internetowych

Wszyscy dostawcy oferujący Internet drogą radiową mogą bezpłatnie dodać informacje o swoich sieciach do bazy gdzienet.pl. Wymagane jest jedynie podanie podstawowych informacji teleadresowych oraz określenie zasięgu swoich sieci.
Każdy dostawca bezprzewodowego dostępu do sieci, który aktywował swoje konto (poprawnie wypełnij formularz rejestracyjny i określił zasięg) posiada własną podstronę w serwisie gdzienet.pl, na której użytkownicy mogą zobaczyć pełny zasięg wszystkich sieci usługodawcy.

Gdzienet.pl - oferta dostawcy Internetu

Anna Skiba
www.netiona.pl – Projekty i wdrożenia sieci bezprzewodowych,
www.cyberbajt.pl – Dostawa i dystrubucja urządzeń WLAN,
www.gdzienet.pl – Bezpłatna mapa zasięgu sieci bezprzewodowych,
www.optobridge.pl – Łącze optyczne OptoBridge

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.