Genzyme na Ukrainie i Białorusi – Portal PR - 24PR
Genzyme na Ukrainie i Białorusi

16.03.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

Firma Genzyme, międzynarodowa korporacja biotechnologiczna, intensyfikuje działalność na Ukrainie i Białorusi. Kraje te zostały włączone do regionu Central European Cluster North, koordynowanego przez polski oddział firmy.

Firma Genzyme podjęła pierwsze działania na rynku polskim w 1995 roku. W roku 2005 została zarejestrowana spółka Genzyme Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Za jej pośrednictwem stopniowo tworzony był region Central European Cluster North (CEC North), do którego włączono Litwę, Łotwę oraz Estonię. W tym roku firma Genzyme rozszerzyła grupę CEC North o dwa kolejne kraje – Ukrainę i Białoruś. Rozwój regionu oznacza dalszy wzrost kompetencji polskiego oddziału firmy oraz wiąże się z planowaną ekspansją na kolejnych europejskich rynkach.

„Powstanie biur w Kijowie i Mińsku stanowi kolejny etap rozwoju firmy Genzyme na rynku wschodnim. Strategia firmy zakłada umocnienie pozycji Polski jako lidera regionu Central European Cluster North, który będzie rozszerzany o kolejne kraje południowo-wschodniej Europy. Jesteśmy przekonani, że jest to region o dużym potencjale, gdzie wielu pacjentów
w dalszym ciągu oczekuje na dostęp do naszych terapii” – powiedział Pawel Miśkiewicz, General Manager Genzyme CEC North.

Rozpoczęcie działań na Ukrainie i Białorusi oznacza wzrost kompetencji warszawskiego biura Genzyme. „Polski oddział firmy koordynuje działalność grupy, wspiera pozostałe kraje technologicznie oraz merytorycznie, a także odpowiada za działania z zakresu medical affairs, marketingu oraz sprzedaży” – powiedział Pawel Miśkiewicz.

Obecnie w skład grupy Central European Cluster North Genzyme wchodzi Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina oraz Białoruś.

O firmie Genzyme
Firma Genzyme jest amerykańską korporacją z siedzibą w Cambridge, MA
(Stany Zjednoczone). Specjalizuje się w opracowywaniu i wytwarzaniu innowacyjnych leków stosowanych w rzadkich chorobach genetycznych, nowotworach układu krwiotwórczego, przeszczepach szpiku, ortopedii, chorobach nerek, a także diagnostyce. Firma Genzyme powstała w 1981. Z małego przedsiębiorstwa typu start-up rozwinęła się w korporację
z dochodem 4,5 miliarda dolarów za 2009 rok, zatrudniającą ponad 12 000 osób na całym świecie. Firma ma oddziały w 40 krajach, 17 fabryk biotechnologicznych oraz 9 laboratoriów prowadzących badania genetyczne. Produkty firmy Genzyme są dostępne w 100 krajach.

Konkret PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.