HotBill – System billingowy dla hotspotów – Portal PR - 24PR
HotBill – System billingowy dla hotspotów

13.03.2010 Kategoria: INNE, Technologie, Telekomunikacja. Autor: Anna Skiba

HotBill to świadczona przez Netionę usługa billingowa, która pozwala Operatorowi na pobieranie opłat od użytkowników jego hotspota za bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Jak pobierać opłaty za korzystanie z hotspota?

Pobieranie opłaty od Użytkownika za korzystanie z hotspota jest często dla Operatora (właściciela hotspota) dużym problemem. Użytkownicy hotspotów nie chcą płacić on-line kartą kredytową mając duże obawy przed ujawnieniem numeru karty. Płatności SMSem są dla Operatora hotspota mało opłacalne z uwagi na to, że większość pieniędzy z opłaty zabiera operator telefonii komórkowej.

Generowanie na bieżąco loginu/hasła wymaga komputera z drukarką na stanowisku sprzedaży, przeszkolenia personelu oraz jest czasochłonne. Karty zdrapki wymagają sporej inwestycji w wydruk wielu tysięcy kart w celu uzyskania niskiego kosztu wydruku pojedynczej sztuki.

Stąd opracowaliśmy HotBill – system billingowy pozwalający maksymalnie uprościć proces sprzedaży dostępu do hotspota oraz zmaksymalizować zyski.

Jak działa system billingowy HotBill?

Użytkownik chcący skorzystać z hotspota musi mieć login i hasło pozwalający uzyskać dostęp do Internetu. Operator sprzedaje użytkownikowi tzw. voucher zawierający niepowtarzalny login i hasło powiązany z wybranym planem taryfowym (czas ważności konta, szybkość transferu danych). Vouchery mają postać karteczek sprzedawanych przez pracowników Operatora. My przygotowujemy vouchery na zamówienie Operatora, dostarczamy je Operatorowi oraz autoryzujemy później użytkowników hotspota.

Takie rozwiązanie ma szereg zalet:

 • sprzedaż voucherów przez pracowników Operatora jest bardzo prosta i nie zajmuje czasu
 • stanowisko sprzedaży nie wymaga drukarki i komputera
 • pracownicy Operatora nie muszą być szkoleni z zakresu systemu billingowego hotspota
 • bardzo łatwo rozliczyć pracowników ze sprzedanych voucherów (każdy voucher ma niepowtarzalny numer seryjny, przygotowywane są w zestawach)
 • Operator nie musi inwestować w zaplecze informatyczne dla systemu billingowego (autoryzacja użytkowników jest po naszej stronie)
 • voucher w postaci małej karteczki jest tani w wytworzeniu nawet w małych nakładach, Operator nie musi inwestować w wydruk wielotysięcznego nakładu aby uzyskać niski koszt jednego vouchera. Ma to szczególne znaczenie jeśli Operator chce sprzedawać vouchery o rożnych nominałach (dla różnych planów taryfowych)
 • vouchery mogą być łatwo personalizowanie umożliwiając:
  • tworzenie różnych szablonów dla różnych planów taryfowych
  • umieszczanie własnych tekstów, grafiki i reklam
 • to Operator (czyli Ty) decyduje jakie będzie sprzedawał plany taryfowe i za jaką cenę
 • niski koszt wytwarzania voucherów i obsługi systemu billingowego pozwala Operatorowi faktycznie zarabiać na działalności hotspota

Operator zajmuje się tylko sprzedażą voucherów i może skupić się na swojej zasadniczej działalności nie tracąc czasu pracowników na obsługę hotspota.

Zastosowania systemu billingowego HotBill

System billingowy HotBill przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą pobierać opłaty za korzystanie z hotspota. Może być stosowany w hotelach, restauracjach, ogródkach piwnych, stacjach paliw, kawiarniach, halach wystawowych, centrach konferencyjnych oraz handlowych, szpitalach i wszędzie tam gdzie chcemy pobrać opłatę za bezprzewodowy dostęp do Internetu od przypadkowego i tymczasowego użytkownika.

Proste jest piękne!

Jeżeli jesteś już właścicielem hotspota to wystarczy, że zintegrujemy go z naszym systemem billingowym. Jeśli dopiero chcesz zbudować hotspota możesz liczyć na naszą pomoc przy jego stworzeniu. Przeczytaj o budowanych przez nas hotspotach. Określ plany taryfowe i opłaty jakie chcesz pobierać za korzystanie z każdego z nich.

Zgodnie z Twoimi wskazówkami stworzymy szablony voucherów. Masz wpływ na to jaka grafika i teksty znajdą się na Twoich voucherach. Za pomocą systemu billingowego generujesz vouchery w wymaganej przez Ciebie ilości. Vouchery są przez nas drukowane, cięte i dostarczane do Ciebie pocztą kurierską. Pozostaje Ci tylko rozdzielić vouchery na stanowiska sprzedaży i … zbierać opłaty.

 Jeśli chcesz, możesz na bieżąco kontrolować wykorzystanie voucherów za pomocą naszego systemu. Jeśli nie masz na to czasu – nie przejmuj się. Gdy ilość wykorzystanych voucherów przekroczy zdefiniowany przez Ciebie próg dostaniesz przypomnienie na maila, że należy wygenerować kolejne. Prościej już się nie da.

Anna Skiba
www.netiona.pl – Projekty i wdrożenia sieci bezprzewodowych,
www.cyberbajt.pl – Dostawa i dystrubucja urządzeń WLAN,
www.gdzienet.pl – Bezpłatna mapa zasięgu sieci bezprzewodowych,
www.optobridge.pl – Łącze optyczne OptoBridge

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.