Immunoterapia alergenowa – już za nami – Portal PR - 24PR
Immunoterapia alergenowa – już za nami

31.03.2010 Kategoria: konferencje, zdrowie. Autor: ipis

W dniach 25-27 marca 2010 roku odbyło się VIII Ogólnopolskie Sympozjum „Immunoterapia alergenowa”, zorganizowane przez Katedrę i Klinikę Chorób Wewnętrznych, Alergologii i Immunologii Klinicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Uczestników Sympozjum gościł wiślański Hotel Stok.

W Sympozjum brało udział ponad 300 lekarzy z terenu całego kraju. Wykłady naukowe poprowadzili znakomici specjaliści w dziedzinie alergologii, pneumonologii oraz immunologii klinicznej. Przedstawionych zostało wiele najnowszych osiągnięć oraz aktualnych danych dotyczących praktycznego aspektu immunoterapii alergenowej. Sympozjum rozpoczęło się od sesji inauguracyjnej „Astma i sport, nawet wyczynowy”. Kolejne sesje Sympozjum dotyczyły problemów praktycznego wykorzystania immunoterapii w procesie leczenia chorych. Wiele wystąpień było poświęconych zagadnieniu bezpieczeństwa i skuteczności tej metody w porównaniu do innych terapii leczenia alergii.

Na Sympozjum nie mogło również zabraknąć Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, które promowało swoje tegoroczne inicjatywy – III Konferencję Szkoleniową, która odbędzie się dniach 21-24 kwietnia 2010 roku oraz II Forum Kliniczne w dniach 8-11 września 2010 roku.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.