Kombinet wykonał nowy portal Dobrych Domów. – Portal PR - 24PR
Kombinet wykonał nowy portal Dobrych Domów.

29.03.2010 Kategoria: INTERNET. Autor: ipis

Wrocławska agencja interaktywna Kombinet.pl opracowała nowy portal korporacyjny jednej z największych pracowni projektowych w Polsce – Dobre Domy.

Nowa wersja portalu została całkowicie przebudowana pod kątem użyteczności i rozszerzona o funkcje społecznościowe. Unikalną cechą serwisu jest pełna integracja systemu prezentacji projektów z systemem automatycznego składu DTP katalogów projektów. Oprogramowanie korzysta ze wspólnej bazy danych, a grafiki na potrzeby www są automatycznie przetwarzane z zasobów katalogowych. Nie ma więc potrzeby kosztownej aktualizacji serwisu przy dodawaniu nowych projektów. Dodatkowo system zamówień został zintegrowany z wewnętrznym systemem CRM. Oznacza to, że zarówno prezentacja produktów, jak i realizacja zamówień odbywa się bez konieczności edycji na stronie WWW.

– Zależało nam, żeby nie powielać czynności związanych z tworzeniem prezentacji projektów. Dla potrzeb katalogów drukowanych przygotowywaliśmy wizualizacje, rzuty oraz opisy. Nie chcieliśmy powtarzać tego procesu dla strony www – powiedział Tomasz Flak z Dobrych Domów.

Za zarządzanie pozostałą częścią treści nowego serwisu odpowiada system CMS, a funkcje społecznościowe (m.in. forum) realizowane są dzięki integracji z oprogramowaniem Invision Power Board. Na etapie projektowania serwisu dokonano standardowych testów użyteczności oraz optymalizacji w zakresie SEO, dzięki czemu portal spełnia wymogi dostępności zarówno dla użytkowników jak i wyszukiwarek.

– Praca dla Dobrych Domów była ciekawym wyzwaniem. Przyjazność dla wyszukiwarek czy funkcje społecznościowe to obecnie standard. W tym przypadku szczególnie ważna była automatyzacja i uproszczenie aktualizacji danych, które mogły generować wyższe koszty niż przygotowanie samego serwisu – mówi Marcin Deręgowski właściciel kombinet.pl

Strona dostępna jest pod adresem: www.dobredomy.pl
***
Kombinet (www.kombinet.pl) jest agencją kreatywną specjalizującą się w produkcji serwisów www, portali i oprogramowania webowego. Agencja należy do grupy Artefakt zajmującej się marketingiem internetowym, pozycjonowaniem serwisów, kampaniami linków sponsorowanych i ePR.

Pracownia Projektowa Dobre Domy – Flak & Abramowicz Sp. z o.o. działa od 2003 roku i jest jedną z największych firm architektonicznych oferujących gotowe projekty domów.

Artefakt.pl
www.artefakt.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.