MDS w nowej odsłonie od T-Systems – Portal PR - 24PR
MDS w nowej odsłonie od T-Systems

24.03.2010 Kategoria: Systemy IT. Autor: ipis

T-Systems Polska wprowadziła do swojej oferty usługę zarządzania komputerami osobistymi, która umożliwia dalszą optymalizację kosztów infrastruktury informatycznej przy jednoczesnym zwiększeniu jej wydajności i elastyczności.
MDS (z ang. Managed Desktop Services) bazuje na sprawdzonym modularnym produkcie dostarczanym przez grupę T-Systems w wielu krajach. Jest to kompleksowe rozwiązanie obejmujące usługi wokół całego cyklu użytkowania komputerów osobistych – od zakupu i instalacji sprzętu wraz z oprogramowaniem, poprzez ich zarządzanie, serwisowanie, monitoring, bieżącą obsługę poprzez Service Desk, aż do precyzyjnego określenia i kontroli kosztów użytkowania pojedynczego komputera.
MDS dzięki swojej modularności umożliwia dynamiczny wybór zakresu wdrożenia, ponadto wspiera organizację usług IT w przedsiębiorstwie według metodyki ITIL.
„Nowoczesne organizacje znajdują się pod coraz większą presją ekonomiczną, która zmusza je do ustawicznego podnoszenia efektywności przy równoczesnym ograniczaniu kosztów funkcjonowania. MDS jest rozwiązaniem spełniającym te wyzwania” – mówi Paweł Klonecki, Dyrektor Działu Systemów Informatycznych w T-Systems Polska. – „Warto zwrócić uwagę, iż wdrożenie MDS jest możliwe zarówno w firmach użytkujących swoje komputery w biurach zlokalizowanych w Polsce, jak i w firmach których oddziały znajdują się w naszym regionie lub na całym świecie.”
T-Systems posiada duże doświadczenie i kompetencje w realizacji projektów wdrożenia usług MDS. Międzynarodowymi klientami T-Systems w tym zakresie są m. in. takie firmy jak DHL czy Shell. W Polsce, w ramach międzynarodowych kontraktów, wybrane elementy usługi MDS są wdrożone m.in. dla firmy Bombardier, Vorwerk czy Alcatel-Lucent.
O T-Systems:
Należąca do Grupy Deutsche Telekom firma T-Systems jest jednym z największych dostawców rozwiązań ICT (Information and Communication Technologies) w Europie i na świecie. Obsługuje wiodące przedsiębiorstwa z niemalże wszystkich sektorów, w tym m.in. energetyki, przemysłu maszynowego, spożywczego, handlu i dystrybucji, a także firmy z branży motoryzacyjnej, ubezpieczeniowej, usług finansowych i instytucje użyteczności publicznej.
T-Systems posiada swoje oddziały w 27 krajach świata, w tym także w Polsce. W chwili obecnej firma zatrudnia ponad 45.000 osób na całym świecie, a jej roczne obroty przekraczają 11 miliardów Euro.
T-Systems Polska Sp. z o.o. działa na polskim rynku od 1998 roku. Od tego czasu firma realizowała projekty m.in. dla takich firm jak: Alstom T&D , British American Tobacco Poland, Grupa Cadbury, Carlsberg Okocim, Daimler Chrysler Automotive Polska, Deutsche Bank PBC, Ecolab, Jelfa, PTC, Roto Frank, Siemens, Sobieski, Torfarm, Grupa Volkswagen i wielu innych.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.