Michelin wyróżniony przez PAIiIZ – Portal PR - 24PR
Michelin wyróżniony przez PAIiIZ

11.03.2010 Kategoria: MOTO, Wieści za spółek. Autor: nazwa.pl

Firma Michelin Polska SA została wyróżniona przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Polsce za wkład w rozwój regionu i tworzenie nowych miejsc pracy.

Michelin Polska to największy pracodawca na Warmii i Mazurach. W olsztyńskiej fabryce opon pracuje około 4 tysięcy osób.

W ostatnich czterech latach, inwestycje bezpośrednie w olsztyńskiej fabryce przekroczyły 450 milionów euro. Zakład rozbudowano by zwiększyć produkcję opon do samochodów osobowych i dostawczych oraz produkcję półfabrykatów. Inwestycje objęły też rozbudowę magazynów. Fabryka stale się rozwija i inwestuje w rozwój technologiczny. W styczniu w olsztyńskiej fabryce wyprodukowano 100 milionową oponę osobową.

Prezesem Michelin Polska S.A. jest Jean-Michel Belleux. Firma działa w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Jako największa firma na Warmii i Mazurach, Michelin Polska S.A. stworzył Fundację Rozwoju Michelin za pomocą której wspiera rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w regionie.

Michelin w Olsztynie to największa fabryka opon w Polsce – produkowane są wszystkich niej opony do wszystkich typów samochodów – osobowych, dostawczych, ciężarowych i maszyn rolniczych, a także kord oraz formy. Opony produkowane w olsztyńskiej fabryce są sprzedawane nie tylko w Polsce ale trafiają na rynki całego świata

Dyrekcja Handlowa Michelin Polska S.A. znajduje się w Warszawie.

Michelin Polska S.A. obejmuje zakład produkcyjny w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie. Olsztyńska fabryka jest jednym z największych zakładów Grupy Michelin na świecie, największą fabryką opon w Polsce oraz największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. Michelin Polska zatrudnia ok. 4 tysięcy osób. Olsztyńska fabryka produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, do pojazdów rolniczych oraz formy, kordy i półfabrykaty. Michelin Polska eksportuje swoje produkty do 60 krajów świata,
a 70 proc. eksportu trafia do krajów Unii Europejskiej. www.michelin.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.