Perfekcyjne koszenie z Estate Tornado – Portal PR - 24PR
Perfekcyjne koszenie z Estate Tornado

25.03.2010 Kategoria: Dom i ogród. Autor: ipis

Do koszenia trawy na rozległym terenie niezbędna jest niezawodna kosiarka z solidnym silnikiem. Gdy pielęgnowany obszar porośnięty jest drzewami i krzewami powinna być ona również wyjątkowo zwrotna. W tak wymagających warunkach idealnie poradzi sobie nowa kosiarka samojezdna Estate Tornado firmy Stiga.

Koszenie trawy jest niezwykle ważnym procesem. Od dokładności cięcia zależy doskonały wygląd murawy. Model Estate Tornado zapewniając wysoką jakość pracy sprawia, że w pielęgnację nawet dużego ogrodu nie musimy wkładać wiele wysiłku. Obsługa maszyny jest niezwykle prosta i intuicyjna.

– W rozległym ogrodzie z reguły koszenie zajmuje dużo czasu, dlatego model Estate Tornado wyposażony jest w wiele udogodnień podnoszących komfort pracy, np. zestaw do mulczowania trawy, dzięki któremu skoszona trawa zostaje drobno zmielona wpadając miedzy źdźbła. Tak skoszony trawnik dłużej utrzymuje wilgoć. Rozkładająca się trawa dostarcza glebie niezbędnych witamin, a koszenie zajmuje mniej czasu. Dla bezpieczeństwa użytkownika panele pod stopami zostały wzmocnione i dodatkowo wyłożone specjalną antypoślizgową matą – mówi Marcin Liszyński, Dyrektor Handlowy GGP POLSKA Sp. z o.o.

Moc tornada
Silnik Briggs & Stratton o mocy 13,5 KM, zapewnia kosiarce Estate Tornado dużą moc potrzebną do perfekcyjnego koszenia. Prędkość transportowa maszyny sięga nawet 9,7 km/h. Maszyna posiada pięć biegów regulujących szybkość jazdy oraz bieg wsteczny. Dzięki temu z łatwością dostosujemy tempo pracy do panujących na danym terenie warunków. Koszenie oraz manewrowanie pojazdem ułatwiają duże koła – tylne 18 calowe oraz przednie 15 calowe.

Koszenie trawy modelem Estate Tornado nie jest czasochłonne dzięki dużej szerokości roboczej wynoszącej 98 centymetrów. Natomiast szeroki kanał boczny umożliwia bezproblemowe ścinanie nawet wysokiej trawy. Dużą wygodą jest także centralna regulacja pozwalająca automatycznie zmieniać poziom koszenia od 25 do 80 milimetrów. Jako wyposażenie standardowe model Tornado posiada hak holowniczy do przyczepek ogrodowych, przedni zderzak chroniący maszynę przed ewentualnym uszkodzeniem oraz wcześniej wspomniany system mulczujący trawę.

Nowa kosiarka samojezdna firmy Stiga posiada dwa przednie reflektory pozwalające na pracę wieczorem. Wyposażona została także we wbudowany boczny schowek, który idealnie nadaje się na przechowanie w nim np. telefonu komórkowego i butelki z wodą.

Estate Tornado spełnia obowiązującą w Unii Europejskiej dyrektywę CE, związaną z bezpieczeństwem, ochroną zdrowia i środowiska. Produkt jest objęty gwarancją przez okres dwóch lat.

Stiga Estate Tornado, cena 5 824 zł brutto

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.