Seth Enslow wykonał najdłuższy na świecie skok na motocyklu Harley-Davdison – Portal PR - 24PR
Seth Enslow wykonał najdłuższy na świecie skok na motocyklu Harley-Davdison

06.03.2010 Kategoria: MOTO. Autor: ipis

W dniu 1 marca br. amerykański freestyler i legenda motocross’u, Seth Enslow (35 lat) pobił dotychczasowy rekord skoku na motocyklu Harley-Davidson wynoszący 47 metrów i 85 cm o prawie 8 metrów.

Do bicia rekordu Enslow wykorzystał zmodyfikowany model Harley-Davidson XR1200. W pierwszym skoku wylądował w odległości 175 stóp (53 m i 34 cm) co było ponad 5 metrów dalej od istniejącego rekordu. Godzinę później, podczas drugiej próby, poleciał jeszcze dalej, pobił własny rekord i osiągnął odległość ponad 183 stóp – dokładnie 55 m i 77 cm – jest to nowy oficjalny rekord skoku motocyklem Harley-Davidson.

Ten śmiertelnie niebezpieczny numer przywraca wyzwanie zapoczątkowane przez kaskadera Evel’a Knievelin w roku 1975 i bije dotychczasowy rekord ustanowiony 11 lat temu przez Bubba Blackwell w Las Vegas.

Wprowadzenie modelu XR1200 do oferty Harley-Davidson jest przypomnieniem legendarnego modelu XR750, najbardziej utytułowanego motocykla w historii wyścigów motocyklowych (w USA), który był również wykorzystywany do wielu wyczynów kaskaderskich.
Model XR1200 jest pierwszym motocyklem w historii Harley-Davidson zaprojektowanym specjalnie dla europejskich kierowców i europejskie drogi.

Udaną próbę bicia rekordu można obejrzeć na stronie www.harleyworldrecordjump.com

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.