UOKiK pozwala na kolejne koncentracje – Portal PR - 24PR
UOKiK pozwala na kolejne koncentracje

22.03.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

Prezes UOKiK wydała zgodę na utworzenie nowej spółki przez Telewizję Polsat i JimJam CEE. Konkurencji w Polsce nie naruszy też przejęcie przez Panasonic spółki IPS oraz części mienia ERA Gregorasz & Konaszyk przez Specjał

Telewizja Polsat prowadzi działalność na rynku telewizyjnym i reklamowym. Emituje m.in. programy uniwersalne, sportowe oraz informacyjne. Spółka JimJam CEE zajmuje się w Polsce dostarczaniem programu telewizyjnego dla dzieci – JimJam. Uczestnicy koncentracji uzyskali zgodę na utworzenie nowego podmiotu, który będzie zajmował się produkcją i rozpowszechnianiem na polskim rynku programu pod nazwą Polsat JimJam.

Prezes Urzędu wyraziła także zgodę na przejęcie przez Panasonic kontroli nad spółką IPS. Panasonic stoi na czele grupy kapitałowej zajmującej się m.in. produkcją i sprzedażą sprzętu AGD oraz urządzeń audiowizualnych i przemysłowych. Przejmowany – IPS jest kontrolowany przez Panasonic oraz spółkę Hitachi Displays. Prowadzi działalność w zakresie produkcji i sprzedaży paneli LCD. W wyniku koncentracji Panasonic zyska wyłączną kontrolę nad IPS.

Trzecia zgoda dotyczy przejęcia przez spółkę Specjał części mienia ERA Gregorasz & Konaszyk. Oba podmioty zajmują się hurtową sprzedażą produktów codziennego użytku. Ponadto Specjał prowadzi sklepy ogólnospożywcze na terenie województwa podkarpackiego, w ramach sieci Nasz Sklep.

Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych Prezes Urzędu uznała, że we wszystkich trzech przypadkach koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji na terenie Polski.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że od maja 2009 roku na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.