Włoskie i hiszpańskie nowości w Max-Fliz – Portal PR - 24PR
Włoskie i hiszpańskie nowości w Max-Fliz

28.03.2010 Kategoria: Dom i ogród. Autor: ipis

W krakowskiej firmie Max-Fliz, posiadającej dwa salony kompleksowego wyposażenia wnętrz – w Krakowie i we Wrocławiu, do sprzedaży trafią stylowe płytki, które specjaliści salonu wybrali spośród nowości prezentowanych na targach płytek ceramicznych i wyposażenia wnętrz- Cersaie 2009 w Bolonii oraz Cevisama 2010 Walencja.
Na południu Europy we włoskiej Bolonii i hiszpańskiej Walencji co roku wystawiają się najwięksi i najważniejsi producenci płytek ceramicznych i wyposażenia łazienek. Jeśli chce się na bieżąco poznawać najnowsze światowe trendy w tej gałęzi przemysłu to do obowiązku kazdej firmy należy uczestnictwo w takich wydarzeniach.
We Włoszech i w Hiszpanii wystawiali się wszyscy najwięksi producenci. W tym Ci najważniejsi po których zawsze można spodziewać się ciekawych kolekcji. W oparciu o nasze doświadczenie i znajomość polskiego rynku wybraliśmy te kolekcje i modele płytek, o których możemy z dozą pewności powiedzieć, że przyjmą się na polskim rynku. – mówi Diana Włodarczyk z salonu Max-Fliz.
Szczególnie imponująco prezentują się płytki firmy Tagina, marki handlowej Monina, pomimo kilku lat od wprowadzenia na rynek, do dziś cieszy się dużą popularnością. W ubiegłym roku także inne firmy wprowadziły do swoich kolekcji metalizujące płytki, chcąc firmie Tagina dotrzymać kroku.
Historia firmy Tagina sięga roku 1973 , na początku lat siedemdziesiątych nastąpił ogromny postęp w technologii produkcji płytek i rozkwitem tej branży we Włoszech. Tagina od samego początku funkcjonowania wyróżniała się elegancją i stylem. Z jednej strony mamy do czynienia z antyczną stylistyką i klasycznym wzornictwem przy jednoczesnej dbałości o wysoką jakość produktów z drugiej zaś nowoczesna stylistyka pozwala dopasować wzornictwo do nowoczesnych wnętrz – mówi specjalistka z salonu Max-Fliz.
W Bolonii wyróżniał się model Joe firmy Tagina. To ekskluzywne płytki, które można kupić w niewielu miejscach w Polsce.
Tagina wymaga, żeby płytki, które trafiają do sprzedaży pokazać na odpowiednio zaaranżowanej ekspozycji, a te można znaleźć tylko w najlepszych salonach mówi Diana Włodarczyk.
Nowa seria płytek Taginy pomimo, że wygląda na mniejszy format, dostępna jest w rozmiarach 30×61 cm (dwa kolory) lub 44×88 we wszystkich kolorach kolekcji. Mozaiki na 15×15 cm pozwalają na osiągnięcie bardzo ciekawego efektu stylistycznego, ponieważ oprócz mocnego efektu metalizowania daje się zauważyć, że niektóre kafelki są wklęsłe a inne wypukłe. W rezultacie osiąga się bardzo ciekawy efekt wizualny.
Ciekawe płytki znaleźliśmy także bezpośrednio u rodzimych hiszpańskich firm z Grupy Porcelanosa, czyli Porcelanosa i Venis operujących w ponad 100 krajach świata. Na nasz rodzimy rynek postanowiliśmy sprowadzić modele Porcelanosy – Venecia i Dunas oraz Cubica i Trendcadis firmy Venis tłumaczy specjalistka Max-Fliz.
Szczególnie ciekawie prezentuje się imitująca mozaikę Porcelanosa Venecia. Są to płytki o rozmiarach 20×31 cm dostępne w modnych siedmiu kolorach. Z kolei Porcelanosa Dunas to bardzo duża płytka w fasadowym formacie 59×120 cm. Takie płytki sprawdzają się na zewnątrz budynku, choć i wewnątrz można je zastosować. Niemniej jej odpowiednikiem do stosowania wewnątrz domu jest Porcelanosa Qatar w rozmiarze 31×90 cm, zaprezentowana pod koniec ubiegłego roku we Włoszech, ale teraz trafiła do produkcji. Płytki do zastosowania na zewnętrz produkowane są na gresie, natomiast wewnętrzne podzas produkcji wykorzystywany jest biały spód – dodaje specjalistka Max-Fliz.
Model Venis Cubica to płytka ściśle ścienna – ze względu na specyficzny wzór. Ciekawe stylistycznie nieregularności bardzo interesująco wyglądają na ścianie – niekoniecznie w łazience. Dostępna jest w rozmiarach 33×100 cm. Natomiast efekt kształt rozbitego szkła przypomina inna płytka tej firmy – Trencadis dostępna w kolorze niebieskim, zielonym, białym i brązowym.
Polacy mają coraz lepszy gust i starają się wyposażyć swoje domy w jak najbardziej stylowy sposób. Specjaliści z salonu Max-Fliz wychodzą im naprzeciw sprowadzając do Polski, najciekawsze wzory i modele.
www.max-fliz.com.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.