Zatrzymaj ciepło w domu – Schuco Corona SI 82 – Portal PR - 24PR
Zatrzymaj ciepło w domu – Schuco Corona SI 82

24.03.2010 Kategoria: Dom i ogród. Autor: ipis

Świadomi i wymagający konsumenci wybierając okna do domu lub mieszkania nie kierują się jedynie ceną. Stawiają na produkty najwyższej jakości, spełniające wysokie wymagania ekonomiczne, estetyczne i ekologiczne.
Okno pełni wyjątkową rolę w naszym domu. Oddziela domowe zacisze od świata zewnętrznego, zapewnia dostęp światła i widok, zatrzymując hałas i zimno na zewnątrz. Stolarka okienna dobrej jakości pomaga w utrzymaniu przyjaznego domowego mikroklimatu, stanowiąc jednocześnie efektywną barierę przed włamywaczami. Okno Schüco Corona SI 82 łączy w sobie te cechy, dzięki wykorzystaniu inteligentnej konstrukcji profili z PVC nie zawierających substancji szkodliwych dla zdrowia, takich jak ołów czy kadm.
Wielokomorowe ciepło
Corona SI 82 to system okienny dedykowany zwłaszcza budownictwu energooszczędnemu. Profile zostały wewnątrz podzielone na 6 komór powietrznych tworzących skuteczną ochronę przed przenikaniem zimna. Dzięki wymianie szczelnych okien z lat 80-tych i 90-tych w domu o powierzchni 180m2 na okna nowe, ze standardowym pakietem szybowym (Ug=1,1 W/m2K), można zaoszczędzić około 20% dotychczasowego zapotrzebowania na ciepło. Zastosowanie niewiele droższych szyb o lepszych parametrach cieplnych może sprawić, że zysk energetyczny będzie jeszcze większy, jednak tylko pod warunkiem zastosowania odpowiednio ciepłych profili okiennych. W przypadku okien Corona SI 82 współczynnik przenikania ciepła Uf przez wzmocnione profile okienne wynosi zaledwie 1,0 W/m2K, co sprawia że nawet przy 10 stopniowym mrozie dotykając ich w pokoju nie poczujemy chłodu. Szyby zostały osadzone głęboko w profilu, dzięki czemu nie dochodzi do kondensacji wody na ich powierzchni. Trzy płaszczyzny uszczelnień zapewniają doskonałą ochronę przed najsilniejszym wiatrem i deszczem.
Optymalna ochrona cieplna przy wąskiej czołowej szerokości profili z serii Corona SI 82 zapewnia również optymalny dostęp światła dziennego do pomieszczeń. Zazwyczaj profile energooszczędne charakteryzują się większą szerokością, w związku z czym powierzchnia oszklenia jest mniejsza, co wpływa na ograniczenie widoku, dostępu światła i stanowi problem szczególnie w przypadku mniejszych otworów okiennych. Inteligentne rozwiązanie zastosowane w systemie Corona SI 82 pozwoliło na zmaksymalizowanie powierzchni szyby. W technologii Schüco wraz z izolacyjnością profilu zwiększa się jego głębokość, nie zaś szerokość. W ten sposób wykonywane okna pozwalają na projektowanie przeszkleń o 30% większych niż standardowe, przy zachowaniu takich samych właściwości termoizolacyjnych.
Elegancja i bezpieczeństwo
Oryginalny kształt delikatnie zlicowanych skrzydeł i niewielka szerokość profili Schüco Corona SI 82 pozwala, zwłaszcza w nowym budownictwie, planować otwory okienne z większym rozmachem. Szeroka paleta kolorystyczna oklein dekoracyjnych imitujących struktury i kolorystykę drewna lub zastosowanie zewnętrznych okładzin aluminiowych w dowolnym kolorze pozwala wyjść poza klasyczny wygląd okna PVC i zrealizować własny pomysł na wygląd fasady.
Przy tak subtelnym wyglądzie stolarka okienna tej serii gwarantuje maksimum bezpieczeństwa i komfortu. Wysoka wytrzymałość wysokoudarowego PVC wzmocnionego stalowymi kształtownikami w połączeniu z ponadprzeciętną głębokością zabudowy i wytrzymałymi okuciami mocno przykręconymi do stali stanowi pewną barierę dla włamywaczy. Niezawodne okucia z mikrowentylacją, sprawiają, że obsługa okien jest łatwa, komfortowa i szybka a profile uzyskują maksymalną stabilność. Dodatkowa ochrona przed przewierceniem czy wybór klamek antywłamaniowych wynosi standardy użytkowania okien na zupełnie nowy poziom. W oknach Schüco Corona SI 82 można stosować nawiewniki, dowolne typy rolet, a nawet specjalne siatki chroniące przed insektami.
Więcej informacji na: www.schueco.pl
Schüco International KG jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży kompletnych systemów z aluminium, tworzywa sztucznego i stali, a także systemów solarnych. Oferta Firmy, to szeroka paleta zaawansowanych technologicznie rozwiązań budowlanych znajdujących zastosowanie we wszystkich obszarach powłoki budynku – od budownictwa obiektowego po jednorodzinne. Oferowany asortyment obejmuje systemy okien, drzwi, fasad, ogrodów zimowych, a także systemy solarne. Schüco działając globalnie współpracuje z architektami, inwestorami i firmami partnerskimi na całym świecie, określa normy dla innowacyjnego wykorzystania energii realizując misję – „Energia2 – Oszczędzanie energii i pozyskiwanie energii”. Zatrudnia 5.000 osób i współpracuje z 12.000 firm partnerskich w ponad 75-u krajach świata.
Firma Schüco w Polsce: Schüco International Polska Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.