ABM Solid podpisał kontrakt o wartości ponad 22 mln zł – Portal PR - 24PR
ABM Solid podpisał kontrakt o wartości ponad 22 mln zł

22.04.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

Spółka budowlana ABM Solid, podpisała z firmą Drob-Bogs z Kalenia w województwie łódzkim, kontrakt na realizację nowoczesnej ubojni. Wartość umowy wynosi 22,7 mln zł netto i zostanie wykonana do 17 grudnia tego roku. To kolejny po krótkiej przerwie kontrakt ABM SOLID w segmencie budownictwa przemysłowego, na którym w ostatnim czasie pojawiły się oznaki ożywienia.

Ubojnia drobiu, którą zbuduje ABM SOLID będzie mieć wydajność 6000 szt./h. Powierzchnia zabudowy wyniesie 11,1 tys. m2. Sam zakład zajmie powierzchnię ok. 9,6 tys. m2, w tym mroźnia będzie mieć pow. 1,2 tys. m2. Ponadto place i parkingi do obsługi zakładu zajmą około 12,5 tys. m2 powierzchni. Całość położona będzie na ponad 4 hektarowej działce.
Obiekt zostanie wyposażony w nowoczesne instalacje jak i technologie uboju i obróbki drobiu, utylizacji odpadów oraz produkcji mączki. ABM SOLID będzie współpracował przy realizacji obiektu ze specjalistycznymi firmami z Hiszpanii oraz Holandii. Prace budowlane mają być zakończone do 17 grudnia br. Kontrakt częściowo będzie dofinansowany przez Agencję Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa.

– Widzimy symptomy ożywienia w segmencie budownictwa przemysłowego po załamaniu rynku pod koniec 2008 roku. Podpisana właśnie umowa to potwierdza – mówi Marek Pawlik, Prezes ABM SOLID. – Ubiegły rok wykorzystaliśmy do wzmocnienia potencjału kadrowego w dziedzinie marketingu i pozyskiwania projektów do ofertowania, jak i samego ofertowania. Teraz kiedy na rynek budownictwa przemysłowego, który nieodłącznie związany jest z inwestycjami prywatnymi, zaczyna wracać koniunktura jesteśmy dobrze przygotowani by jak najefektywniej to wykorzystać. W tej chwili prowadzimy rozmowy z kilkoma inwestorami prywatnymi, którzy planują realizację dużych obiektów przemysłowych. Niewykluczone, że już w najbliższych miesiącach poinformujemy o nowych kontraktach w tym segmencie – dodaje Prezes.

Realizujący kontrakt Oddział ABM SOLID w Dębnie, to doświadczona jednostka, wyspecjalizowana w budownictwie przemysłowym. Na swoim koncie ma szereg dużych i skomplikowanych realizacji, także dla przemysłu spożywczego. Oddział realizował m.in. hale produkcyjne i magazynowe dla Carlsberga, Can Pack, Coca Coli, Nestle Waters, , mroźnie dla Zanvinexu, czy też chłodnie i mroźnie dla centrów logistycznych dużych operatorów spożywczych, m.in. dla Jeronimo Martins Dystrybucja. Wszystkie zgodnie z wymaganiami HACCP.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.