Abonenci pre-paid dominują – Portal PR - 24PR
Abonenci pre-paid dominują

13.04.2010 Kategoria: Telekomunikacja. Autor: ipis

Aktualnie 72% z 4,6 miliarda abonentów telefonii komórkowej na całym świecie korzysta z usług płatnych z góry (pre-paid). Istotną barierą powstrzymującą ich przed zwiększeniem wydatków jest fakt, że nie widzą bieżącego salda. Mając możliwość śledzenia, ile środków pozostało do wykorzystania, byliby bardziej skłonni do wydawania więcej na mobilny Internet i wysyłanie wiadomości.

W Egipcie, gdzie większość użytkowników korzysta z usług pre-paid, abonenci mogą kontrolować swoje wydatki dzięki systemowi naliczania opłat firmy Ericsson. Mobinil, największy operator telefonii komórkowej w tym kraju, modernizuje swój system rozliczeń obsługujący ponad 24 miliony abonentów.

Firma Mobinil będzie mogła zapewnić klientom większe korzyści dając im pełną elastyczność i kontrolę nad różnymi oferowanymi usługami. System zwiększa także możliwości marketingowe firmy dzięki segmentacji klientów i szybszemu wprowadzaniu na rynek różnych kampanii promocyjnych Nowy system natychmiast przelicza transakcje dowolnego typu i udostępnia bieżące saldo zarówno klientowi, jak i operatorowi.

Hassan Kabbani, dyrektor generalny firmy Mobilni, powiedział: „Pomyślne wdrożenie tego historycznego, przełomowego systemu stanowi potwierdzenie naszego stałego, długoterminowego inwestowania w sieć i infrastrukturę informatyczną obsługującą naszych klientów. Współpracujemy z nowatorskimi, elastycznymi partnerami, takimi jak Ericsson, którzy pomagają nam w oferowaniu zróżnicowanych usług dostosowanych do specyficznych potrzeb klienta. Duże możliwości firmy Ericsson w dziedzinie systemów zarządzania przychodami idealnie zaspokajają nasze potrzeby związane z opracowywaniem ofert i usług”.

Jan Wäreby, wiceprezes i dyrektor działu multimediów w firmie Ericsson, powiedział: „Zarządzanie przychodami staje się dla operatorów coraz bardziej istotne. Przez połączenie rozliczeń i bilingu mogą oni zmniejszyć koszty operacyjne i oferować znacznie lepszą jakość usług. Ericsson zrealizował już ponad 50 podobnych projektów transformacji polegających na zastąpieniu starszych systemów jedną platformą w działających sieciach. Projekty te mają złożony charakter, ponieważ wymagają dokładnego przeniesienia dotychczasowych abonentów i usług do zupełnie nowego systemu”.

Rozwiązanie firmy Ericsson i LHS do naliczania opłat i bilingu wykorzystuje już około 250 operatorów obsługujących ponad miliard abonentów na całym świecie.

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.

Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest „stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji” poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 75 000 pracowników. W 2008 r. uzyskała przychody w wysokości 209 mld SEK (32,2 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.ericsson.com/pl

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.