Bezpieczna Wielkanoc z AVG Technologies – Portal PR - 24PR
Bezpieczna Wielkanoc z AVG Technologies

01.04.2010 Kategoria: Komputery. Autor: ipis

Amsterdam, 31 marca 2010 roku – Zbliżają się święta wielkanocne – doskonała okazja, by dzielić się szczęściem, świąteczną atmosferą i serdecznymi życzeniami z tymi, na których nam zależy. Jak co roku nasze elektroniczne skrzynki pocztowe zapełnią się e-kartkami, a internet zdominują zabawne wielkanocne aplikacje i filmy. Niestety, Wielkanoc to także okazja dla cyberprzestępców, którzy pod przykrywką elektronicznych życzeń będą starali się przemycić złośliwy kod. Mimo, iż każdy z nas lubi otrzymywać życzenia, warto potraktować świąteczne e-kartki z dużą dozą ostrożności.

Specjaliści z AVG Technologies przygotowali zestaw pięciu rad, dzięki którym unikniesz zagrożenia związanego z fałszywymi e-kartkami:

1) Zastanów się dwa razy zanim otworzysz załącznik. Najbardziej godnymi zaufania są te elektroniczne kartki, które pochodzą od osób, które znasz. „Życzliwych nieznajomych” lepiej traktować z ograniczonym zaufaniem.
2) Diabeł (czyt. cyberprzestępca) tkwi w szczegółach – mimo, iż większość fałszywych kartek elektronicznych wygląda na prawdziwe, jest kilka elementów, które mogą zdradzić czające się niebezpieczeństwo – np. literówki w nazwach i imionach, zamaskowane dane nadawcy, np. „Twój kolega” albo „Przyjaciółka”, oraz podejrzanie wyglądające adresy stron www.
3) Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie pochodzenia e-kartki – usuń ją. Lepiej zapobiegać niż leczyć.
4) Wyposaż się w oprogramowanie antywirusowe – nie musi być płatne (np. AVG Anti-Virus Free Edition 9.0). Ważne, by blokowało zainfekowane strony, instalację adware i innych groźnych programów oraz skanowało załączniki. Podstawowy pakiet ochronny jest lepszy niż brak jakiejkolwiek formy zabezpieczenia przed zagrożeniami z internetu.
5) Zawsze czytaj drobny druczek – nigdy „w ciemno” nie zgadzaj się na żadne warunki, unikniesz sytuacji, w której pozwolisz oszustowi wysłać groźny mail do wszystkich osób ze swojej listy kontaktowej.

Kontakt z AVG
• Najnowsze wiadomości o AVG znajdziesz w Twitterze pod adresem www.twitter.com/officialAVGnews
• Analizę aktualnych zagrożeń znajdziesz w blogu głównego dyrektora AVG ds. badań, Rogera Thompsona, pod adresem http://thompson.blog.avg.com/
• Dołącz do naszej społeczności w Facebooku pod adresem www.facebook.com/AVGfree

O AVG Technologies

AVG jest światowym liderem rozwiązań bezpieczeństwa, który chroni ponad 110 milionów użytkowników indywidualnych oraz małych firm w 170 krajach przed stale rosnącą liczbą zagrożeń internetowych, wirusów, spamu i hakerów. Siedziba główna firmy mieści się w Amsterdamie. AVG już przez niemal dwie dekady skutecznie walczy z przestępczością internetową. Posiada jedno z najbardziej zaawansowanych laboratoriów do wykrywania i zwalczania cyfrowych zagrożeń na świecie. Dostępne za darmo oprogramowanie zabezpieczające AVG zapewnia użytkownikom podstawową ochronę oraz umożliwia łatwy dostęp do bardziej zaawansowanych zabezpieczeń. Około 6000 resellerów, partnerów i dystrybutorów współpracuje z AVG na całym świecie. Należą do nich między innymi: Amazon.com, CNET, Cisco, Ingram Micro, Play.com, Wal-Mart oraz Yahoo!

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.