Coraz więcej pieniędzy zostawiamy w ogrodzie – Portal PR - 24PR
Coraz więcej pieniędzy zostawiamy w ogrodzie

01.04.2010 Kategoria: Dom i ogród. Autor: ipis

Kosiarki, rośliny ozdobne, altany – na to wydajemy coraz więcej pieniędzy. Z badań przeprowadzonych w 13 państwach przez Husqvarna
i Gardena, liderów na rynku ogrodniczym, powstał globalny raport dotyczący trendów w tej branży. Wynika z niego, że światowe wydatki związane z ogrodnictwem w latach 2004-2008 wzrosły o 2,8%. W Polsce procent ten był jeszcze wyższy – wyniósł 4%.

Od kilku lat ogrodnictwo jest bardzo popularnym tematem, szczególnie
w państwach szybko rozwijających się. W Chinach i Rosji roczne wydatki związane z ogrodnictwem w latach 2002-2008 wzrosły aż o ok. 10% . Jeszcze większe zyski odnotowały w tym sektorze rynki krajów wysoko rozwiniętych m.in. Skandynawia – między 2002 a 2007 rokiem w Szwecji wzrosły one niemal o 30%, a w Danii o ok. 23%. Zgodnie z prognozami ekspertów procent ten będzie nadal wzrastał w ciągu najbliższych 5 lat, jednak już w wolniejszym tempie.
„W latach 2008 – 2013 prognozujemy wzrost globalnych wydatków
na ogrodnictwo o 1,8%. Rekordowy pod tym względem okazał się rok 2008,
w którym na pielęgnację przydomowej zieleni wydaliśmy aż 167,5 miliardów dolarów, z czego 10,8% stanowiły wydatki na narzędzia ogrodnicze. Dlatego firma Husqvarna nieustannie bada rynek – chcemy poznać preferencje Klientów i jak najlepiej dopasować naszą ofertę do ich potrzeb” – powiedział Piotr Stański, Manager ds. Marketingu i Sprzedaży w firmie Husqvarna.
W Polsce roczne wydatki związane z ogrodnictwem, w okresie od 2004 do 2008 roku wzrosły o 4% – przeciętny Polak, na spełnienie marzeń o posiadaniu pięknego ogrodu, wydaje rocznie 76 dolarów. „Ogrodnictwo jest obecnie bardzo modne w Polsce, co jest wynikiem radykalnego rozwoju naszego kraju w ciągu ostatnich 20 lat. Inwestujemy coraz więcej czasu i pieniędzy w ogrody, które
w ostatnim czasie stają się wyznacznikiem pozycji społecznej” – dodaje Piotr Stański.
Raport „Globalne trendy w ogrodnictwie 2010” został sporządzony przez Kairos Future, międzynarodową firmę badawczą, na zlecenie Husqvarna i Gardena. Powstał on na podstawie analizy 1,4 mln komentarzy z ogrodniczych blogów internetowych z 13 państw (Australia, Brazylia, Chiny, Dania, Francja, Niemcy, Norwegia, Polska, Rosja, RPA, Szwecja, Wielka Brytania, USA), w tym 57 926 opinii z polskich blogów.

***
Spółka Husqvarna® – największy światowy producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych, przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok, takich jak m.in. pilarki, wykaszarki, kosiarki i traktory ogrodowe. Jest również europejskim liderem w produkcji systemów nawadniających pod marką Gardena,
a także wiodącym producentem narzędzi tnących i diamentowych dla przemysłu budowlanego. Przychody netto za 2009 rok osiągnęły poziom 34 miliardów koron szwedzkich, a średnia liczba zatrudnionych pracowników wyniosła 15.000. Dodatkowe informacje o firmie dostępne są na stronie: www.husqvarna.com.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.