Eko Akcja – szkła segregacja – Portal PR - 24PR
Eko Akcja – szkła segregacja

27.04.2010 Kategoria: Ekologia. Autor: ipis

W weekendowej EKO Akcji Szkła Segregacji firm Carlsberg Polska i TESCO wzięło aktywny, bezpośredni udział 15 tysięcy osób, które na miejsca akcji dostarczyły łącznie 50 ton szkła, odbierając w zamian około 20 tysięcy sadzonek i nasion. Patronat nad akcją obejmowała KOBA, Organizacja Odzysku. Celem tej wspólnej, weekendowej akcji Carlsberg Polska i TESCO było budowanie świadomości ekologicznej wśród konsumentów w obszarze segregacji opakowań szklanych i recyklingu.

W ubiegłą sobotę i niedzielę, 24 i 25 kwietnia w godzinach od 10.00 do 18.00 w wybranych sklepach TESCO w Krakowie, Szczecinie, Warszawie, Włocławku i Wrocławiu odbyła się zbiórka opakowań szklanych, takich jak butelki po piwie, słoiki. W zamian za przyniesienie – do specjalnie oznakowanego miejsca na parkingu sklepu – 5 opakowań szklanych, klienci otrzymywali sadzonki rośliny ogrodowej bądź doniczkowej i nasiona.
„Co roku organizujemy tego typu akcje, ale dzięki współpracy z firmą Carlsberg Polska ta pobiła wszystkie nasze dotychczasowe rekordy zarówno pod względem frekwencji, jak i zebranych ilości odpadów. To pokazuje, że wspólne działania edukacyjne są skuteczniejsze”– mówi Agnieszka Suszko, która zajmuje się działaniami w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, w TESCO Polska.
„Udział mieszkańców miast w Eko Akcji świadczy o ich dużej świadomości ekologicznej. Uczestnicy Eko Akcji przynosili przede wszystkim słoiki, jak również butelki po piwie. Czujemy powinność mówienia naszemu konsumentowi, co należy czynić z butelką po wypiciu trunku. Jedynym sprawdzonym sposobem na zmniejszenie problemów ekologicznych związanych z opakowaniami szklanymi jest ich recykling, który oszczędza zużycie energii i zapobiega składowaniu odpadów. Ta akcja potwierdziła, iż konsumenci, w tym nasi konsumenci piwa, są wrażliwi ekologicznie, a temat segregacji opakowań szklanych i recyklingu nie jest im obcy. Frekwencja podczas akcji wskazuje na bardzo duże potrzeby w zakresie selektywnej zbiórki odpadów” – mówi Jagoda Jastrzębska, Kierownik ds. Rozwoju Odpowiedzialnego Biznesu w Carlsberg Polska.
„Akcja zorganizowana przy współpracy Carlsberg Polska oraz TESCO przyniosła rezultaty, które pozytywnie zaskoczyły również naszą Organizację. Odzew społeczny był tak duży, że w punktach oddawania opakowań szklanych tworzyły się kolejki. Wskazuje to w sposób jednoznaczny, że Polacy chętnie segregują odpady, doskonale rozumiejąc istotę tego zagadnienia. Szczególnie jeżeli widzą, że Akcja jest sprawnie zorganizowana, a ich wysiłek symbolicznie wynagradzany, np. w postaci sadzonki” – mówi Zbigniew Skowronek, Dyrektor ds. Handlowych w KOBA, Organizacji Odzysku S.A.

Akcją ekologiczną były objęte poniższe sklepy Tesco:
1. Szczecin, ul. Milczańska – zebrano 8 ton szkła, wydano prawie 4 000 sadzonek, kwiatów i nasion
2. Kraków, ul. Kapelanka i ul. Wielicka – zebrano 16 ton szkła, wydano ponad 5500 sadzonek, kwiatów i nasion
3. Wrocław, ul. Długa i ul Czekoladowa – zebrano 10 ton szkła, wydano prawie 2500 sadzonek, kwiatów i nasion
4. Włocławek, ul. Kruszyńska – zebrano 8 ton szkła, wydano ponad 3500 sadzonek, kwiatów i nasion
5. Warszawa, al. KEN – zebrano 8 ton szkła, wydano ponad 4500 sadzonek, kwiatów i nasion

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.