Ekoinnowacyjny pomysł na biznes! – Portal PR - 24PR
Ekoinnowacyjny pomysł na biznes!

27.04.2010 Kategoria: EVENT. Autor: ipis

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE wraz z serwisem TwojeInnowacje.pl zaprasza na dzień informacyjny oraz warsztaty dedykowane projektom pilotażowym i powielania rynkowego w dziedzinie ekoinnowacji. Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia w Warszawie w siedzibie Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN.

Komisja Europejska w ramach Programu na rzecz Przedsiębiorczości i Innowacji (CIP EIP) w 2010 r. oferuje 30 mln euro dla projektów zakładających pierwsze zastosowanie lub powielanie rynkowe ekoinnowacyjnych technik, produktów i praktyk, których celem jest komercjalizacja danego rozwiązania. Główne obszary wsparcia obejmują recycling materiałów, budownictwo, przemysł spożywczy, jak również tzw. „zielony biznes”. Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw, ale mogą brać niej udział także duże przedsiębiorstwa jak i inne podmioty prawne.

Podczas spotkania przedstawione zostaną zasady najnowszego konkursu oraz przykłady projektów, które otrzymały dofinansowanie. W części warsztatowej zaprezentowane zostaną praktyczne informacje związane z przygotowaniem wniosku projektowego. Spotkanie poprowadzą eksperci KPK, przedstawiciele Komisji Europejskiej, jak również beneficjenci wcześniejszych konkursów.

Patronat medialny nad spotkaniem objął portal TwojeInnowacje.pl

Program spotkania, rejestracja i dodatkowe informacje:
http://www.kpk.gov.pl/aktualnosci/imprezy/i.html?id=3985

Źródło: www.twojeinnowacje.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.