Firma Enigma Diagnostics promuje Enigma ML – Portal PR - 24PR
Firma Enigma Diagnostics promuje Enigma ML

22.04.2010 Kategoria: EVENT. Autor: ipis

OXFORD, Anglia oraz SAN DIEGO, 22 kwietnia 2010 r. /PRNewswire/ – Enigma Diagnostics Limited, zdecentralizowana firma specjalizująca się w laboratoryjnej diagnostyce molekularnej, ogłosiła dziś, że będzie dostawcą produktów na szczyt InnovHealth (Middle East Healthcare Innovations Summit) w Abu Zabi w dniach 25 i 26 kwietnia 2010 r. oraz zaprezentuje system instrumentów medycznych Enigma („Mini Laboratory”).

Enigma ML to w pełni zautomatyzowany, wykorzystujący wiele próbek na raz oraz zbieranie zwielokrotnione, instrument diagnostyczny z funkcją przygotowywania próbek zintegrowanych, który dostarcza wyniki z próbek wymazów w czasie krótszym niż 60 minut, pozwalając pracownikom klinik na badanie i leczenie podczas jednej wizyty. Prosty w użytkowaniu system, który wymaga minimalnego szkolenia w zakresie obsługi, łączy w sobie szybkość i wyczucie czasu rzeczywistego PCR (reakcja łańcuchowa polimerazy), aby dostarczyć standardowe wyniki laboratoryjne.

Szczyt InnovHealth 2010, organizowany przez naseba, firmę zajmującą się informacjami handlowymi, oraz wspierany przez ministra zdrowia Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ukazuje firmę Enigma jako pioniera dostarczającego innowacyjne rozwiązania w zakresie opieki zdrowotnej dla regionów rozwijających branżę opieki zdrowotnej. W wydarzeniu biorą udział renomowani liderzy w zakresie opieki zdrowotnej w regionie, z których wszyscy skorzystają z informacji przedstawianych na sesjach konferencji oraz w trakcie paneli dyskusyjnych podczas dwudniowego szczytu, co ułatwia działanie sieci strategicznej.

Informacje o firmie Enigma Diagnostics Limited

Firma Enigma Diagnostics Limited specjalizuje się w opracowywaniu następnej generacji szybkich platform narzędzi diagnostyki molekularnej dla zdecentralizowanych ośrodków i laboratoriów.

Innowacyjne, autorskie technologie firmy Enigma łączą w sobie szybkość i wyczucie czasu rzeczywistego PCR (reakcja łańcuchowa polimerazy) z prostotą niezbędną w przypadku testów przeprowadzanych w zdecentralizowanych ośrodkach i laboratoriach, dostarczając wyniki z surowej próbki w czasie nieprzekraczającym 60 minut. Firma docelowo kieruje swoje produkty na rynki warte miliardy funtów, głównie rynki kliniczne i wysokiej wartości zastosowań. Strategia komercjalizacyjna firmy Enigma polega na zmaksymalizowaniu przychodów ze stałego przepływu z wiodących platform szybkiej diagnostyki laboratoryjnej i analitycznych, opartych na unikalnych technologiach i wzmocnionych o bogate portfolio własności intelektualnej firmy. Enigma nawiąże współpracę z liderami na rynku na obszarach wymagających globalnej penetracji rynków i wszędzie, gdzie będzie to właściwe, zaangażuje regionalnych partnerów i stworzy możliwości wewnątrzzakładowej sprzedaży i marketingu w celu umożliwienia bezpośredniej dystrybucji swoich produktów.

Enigma posiada wyłączną licencję od Laboratorium Technologii Przemysłu Zbrojeniowego (Defence Science Technology Laboratory) na portfolio patentów, zdobytych w ciągu ponad 15 lat badań finansowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Firma posiada również licencje od Applied Biosystems i Celera Diagnostics na komercjalizację narzędzi PCR w czasie rzeczywistym, oraz od Roche Molecular Systems na stosowanie chemii HybProbe PCR w czasie rzeczywistym w diagnostyce in vitro u ludzi i zwierząt. Działania badawczo-rozwojowe firmy Enigma stworzyły portfolio rodzin patentów o znaczeniu międzynarodowym na technologie PCR w czasie rzeczywistym i technologie molekularne. Wiele z tych wydawanych patentów obowiązuje w najważniejszych obszarach handlowych, w tym w USA, UE, Japonii, a w wielu innych kluczowych krajach procedura wnioskowania i finansowania prowadzona jest obecnie na szeroką skalę.

Więcej informacji na stronie http://www.enigmadiagnostics.com.

Źródło: Serwis Informacji Zleconych PAP

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.