III Konferencja Szkoleniowa PTA już za tydzień – Portal PR - 24PR
III Konferencja Szkoleniowa PTA już za tydzień

15.04.2010 Kategoria: konferencje, zdrowie. Autor: ipis

W dniach 21 – 24 kwietnia 2010 roku w Hotelu Gołębiewski w Wiśle odbędzie się III Konferencja Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Alergologicznego „Choroby Alergiczne – od Pediatrii do Geriatrii”.

W III Konferencji PTA weźmie udział ok. 1500 uczestników. Program naukowy kierowany jest nie tylko do alergologów, ale również do dermatologów, laryngologów, pediatrów, pulmonologów. Na program Konferencji składa się 13 sesji plenarnych, 7 warsztatów szkoleniowych, 2 sympozja szkoleniowe oraz po raz pierwszy Hot Topic. Wykłady poprowadzą eksperci z kraju i zagranicy, którzy przedstawią aktualne problemy alergologii. Wśród zagranicznych gości są międzynarodowe sławy alergologii: Prof. Jan Lötvall – Prezydent EAACI, Prof. Ömer Kalayci – członek komitetu wykonawczego EAACI, Prof. Anna Nowak-Węgrzyn ze Stanów Zjednoczonych oraz Dr Dave Singh z Wielkiej Brytanii.

Sesje szkoleniowe dotyczyć będą najnowszych metod rozpoznania i leczenia chorób alergologicznych. Specjaliści przedstawią wykłady dotyczące ciągle aktualnych tematów m.in. alergii pokarmowej, alergii u dzieci, alergii na leki. Tradycyjnie już wiele uwagi zostanie poświęcona astmie. Przedmiotem dyskusji będzie jej alergiczna geneza oraz problem wysiłku fizycznego i otyłości u chorych na astmę. Ponadto w rozważania na temat chorób alergicznych włączony zostanie aspekt psychologiczny – przede wszystkim psychologiczna rola kontakt lekarza z pacjentem czy problemy w nauce dzieci z alergiami. Podczas warsztatów szkoleniowych będzie poruszana tematyka dotycząca prawidłowej spirometrii oraz sposobów stosowania terapii leczenia astmy. Nowością jest Hot Topic w ramach którego przedstawione zostaną najnowsze wytyczne GINA oraz sam proces powstawania wytycznych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej Konferencji. Mamy nadzieję, że przygotowane sesje, warsztaty, sympozja pozwolą na poszerzenie wiedzy na temat problemów współczesnej alergologii. Szczegółowy program Konferencji znajduje się na stronie www.pta.med.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.