Innowacyjność kluczem do rozwoju przemysłu Europie Środkowo-Wschodniej – Portal PR - 24PR
Innowacyjność kluczem do rozwoju przemysłu Europie Środkowo-Wschodniej

01.04.2010 Kategoria: GOSPODARKA. Autor: ipis

Warszawa, 31 marca 2010 – Pomimo spowolnienia gospodarczego, przemysł europejski nie przestaje koncentrować się na działaniach dotyczących rozwoju nowych, obiecujących rozwiązań technicznych. Warunkiem ich efektywnego wdrażania jest nie tylko rozpoznanie potencjału wschodzących technologii. Istotne są przede wszystkim strategie i metody rozwoju działalności innowacyjnej oraz odpowiednie zarządzanie własnością intelektualną. Według Frost & Sullivan, globalnej firmy doradczej, właściwe wykorzystanie innowacji jest kluczem do rozwoju przemysłu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Wpływ innowacyjnych innowacyjnych rozwiązań na rozwój poszczególnych sektorów gospodarki w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej (Central & Eastern Europe – CEE) będzie tematem najbliższego briefingu firmy Frost & Sullivan. Spotkanie pt. „Innowacje a rozwój przemysłu w Polsce i krajach CEE” odbędzie się w czwartek, 22 kwietnia 2010, o godzinie 10.00 i zostanie poprowadzone w języku angielskim. Udział jest bezpłatny.

„W procesie przechodzenia od badań i rozwoju do produktu należy wziąć pod uwagę szereg warunków, które ośrodki w Polsce (jak np. uniwersytety, instytucje badawcze finansowane przez państwo, przedsiębiorstwa, spółki kapitałowe, itp.) muszą spełnić, aby z sukcesem zaadptowac i wprowadzić w życie najlepsze praktyki” – stwierdza Ankit Shukla, Industry Manager grupy Technical Insights. W swojej prezentacji pt. „Od badań i rozwoju do produktu – szansa dla Polski” Shukla omówi najlepsze praktyki, warunki zawierania partnerstwa wśród graczy w całym łańcuchu wartości, a także omówi metody i strategie rozwoju działalności innowacyjnej.

Pozostałe prezentacje podczas briefingu poprowadzą Agata Jóźwicka, Igor Deryło oraz Krzysztof Grzybowski – analitycy zespołu Technical Insights z warszawskiego biura Frost & Sullivan. Spotkanie jest skierowane zarówno do przedsiębiorców i inwestorów, jak i naukowców oraz przedstawicieli ośrodków akademickich, planujących rozwój i opatentowanie swoich technologii, a także komercjalizację wyników swoich prac badawczych.

Dlaczego i kiedy warto chronić własność intelektualną (ang. Intellectual Property – IP), jak przebiega droga od badań i rozwoju (R&D) do ochrony IP oraz jakie są najczęstsze błędy popełniane w Polsce mogące uniemożliwić ochronę IP – to najważniejsze tematy prezentacji Agaty Jóźwickiej. Według analityczki własność intelektualna jest „jednym z fundamentów prężnego rozwoju i wysokiego poziomu nauki i przemysłu. Niestety, w Polsce obecnie można wskazać zaledwie kilka firm, które działają w oparciu o odpowiednią strategię zarządzania własnością przemysłową.”

Igor Deryło zaprezentuje kilka najbardziej udanych procesów wdrażania technologii na rynek. Analityk przedstawi, jake są możliwe źródła finansowania badań i rozwoju oraz omówi rolę i zadania władz lokalnych, a także pozostałe kwestie, ważne dla określenia kluczowych czynników sukcesu we wdrażaniu nowych technologii. „W świecie zaawansowanych technologii dobry pomysł jest ważny, ale często niewystarczający dla osiągnięcia sukcesu. Dlatego warto się przyjrzeć, jak to robią ci, którym się udało” – stwierdza Deryło.

Podczas briefingu zostaną zaprezentowane rekomendacje Frost & Sullivan co do najbardziej obiecujących, wschodzących technologii przyszłości (Top Ten Technologies), które gwarantują wysoki zwrot z inwestycji. Krzysztof Grzybowski zanalizuje podstawy tych technologii, oceni poziom ich zastosowania oraz ich potencjał rynkowy w różnych branżach. „Inwestorzy musza wziąć pod uwagę czynniki stymulujące, ograniczenia i wyzwania dla rozpoznanych najlepszych technologii oraz prognozy ich przyszłego wykorzystania, aby dostrzec siłę rynkową danej technologii” – podsumowuje Grzybowski.

Jeżeli chcieliby Państwo wziąć udział w briefingu lub otrzymać więcej informacji na temat spotkania, prosimy o kontakt z Joanną Lewandowską, Corporate Communications, pod adresem: joanna.lewandowska@frost.com. Prosimy o podanie imienia, nazwiska, nazwy firmy oraz danych kontaktowych. Spotkanie odbędzie się na terenie EMPARK Mokotów i jest bezpłatne.

O Frost & Sullivan
Frost & Sullivan, globalna firma doradcza, świadczy usługi Partnerstwa na Rzecz Wzrostu, współpracując z klientami w celu osiągnięcia ich najlepszej pozycji rynkowej pod względem rozwoju, innowacyjności oraz zarządzania. Program firmy – Growth Partnership Service – dostarcza dokładnych badań rynkowych i modeli najlepszych praktyk, aby wspomóc generowanie, ewaluację i wdrożenie skutecznych strategii wzrostu. Frost & Sullivan ma 45-letnie doświadczenie we współpracy z firmami z listy Global 1000, przedsiębiorstwami rozwijającymi się oraz społecznościami inwestorskimi. Posiada 40 biur działających na 6 kontynentach. Więcej informacji na temat Partnerstwa na Rzecz Wzrostu firmy Frost & Sullivan pod adresem http://www.frost.com

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.