Konkurs Samsung Art Master po raz siódmy! – Portal PR - 24PR
Konkurs Samsung Art Master po raz siódmy!

02.04.2010 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu dla młodych artystów – Samsung Art Master, organizowanego przez firmę Samsung Electronics Polska. Konkurs powstał przed siedmioma laty, aby ułatwić młodym artystom wejście na scenę sztuki i pomóc im w pierwszych spotkaniach z szeroką publicznością, kuratorami i krytykami. Jego ideą jest wyróżnianie ciekawych, nowych indywidualności sceny artystycznej oraz stworzenie młodym artystom możliwości zrealizowania ich pomysłów w przestrzeni wystawienniczej.

Samsung Art Master jest otwarty na wszelkie formy współczesnej sztuki, od malarstwa i rzeźby, po instalacje, wideo i projekty w przestrzeni publicznej. Jurorami konkursu są wybitni krytycy sztuki, kuratorzy oraz artyści, m.in.: prof. Maria Poprzęcka, profesor historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim; Anda Rottenberg, krytyczka i kuratorka; Jarosław Suchan, kurator, dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi; Karol Radziszewski, malarz, performer, wydawca oraz Stach Szabłowski, krytyk i kurator w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Na lauretatów czekają nagrody pieniężne oraz możliwość zaprezentowania swoich prac na wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski w Warszawie jesienią tego roku.
“Samsung Art Master stawia na niezależność intelektualną, oryginalność, świeże spojrzenie na rzeczywistość, a także na artystyczną odwagę i kreatywność. To wartości młodej sztuki, którą chcemy promować poprzez nasz konkurs” – mówi Blanka Fijołek, Kierownik Komunikacji Korporacyjnej
i Rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.
Konkursowi Samsung Art Master będzie towarzyszyć szczytny cel. Wzorem lat ubiegłych zostanie zorganizowana aukcja charytatywna prac uczestników, z której całkowity dochód będzie przekazany na rzecz Fundacji Spełnionych Marzeń. Fundacja opiekuje się dziećmi z chorobami nowotworowymi. Aukcja odbędzie się na przełomie czerwca i lipca br.
Więcej informacji o konkursie na stronie: www.samsungartmaster.pl.

Za organizację tegorocznej edycji konkursu odpowiada agencja Partner of Promotion.

* * *
Konkurs Samsung Art Master to projekt skierowany do młodych artystów – studentów i absolwentów wyższych szkół artystycznych w Polsce. Jego ideą jest wyróżnianie ciekawych, nowych indywidualności sceny artystycznej oraz promocja nieszablonowych postaw twórczych, jak również stworzenie młodym artystom możliwości zrealizowania pomysłów i ich profesjonalnej prezentacji. Konkurs powstał, aby ułatwić nowym twórcom wejście na scenę artystyczną i pomóc im
w pierwszych konfrontacjach z publicznością, kuratorami i krytykami. Siódma edycja konkursu Samsung Art Master jest zarazem piątą realizowaną we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski w Warszawie. Więcej informacji na stronie: www.samsungartmaster.org.pl.

Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2008 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 96 miliardów USD. Firma zatrudnia około 164 600 pracowników w ponad 179 oddziałach w 61 krajach i składa się z siedmiu niezależnych działów biznesowych: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunications Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Semiconductor oraz LCD. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. Więcej informacji na stronie: www.samsung.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.