Nordea Bank Polska potwierdza, że to silny partner deweloperów – Portal PR - 24PR
Nordea Bank Polska potwierdza, że to silny partner deweloperów

22.04.2010 Kategoria: bankowość. Autor: ipis

Polski Związek Firm Deweloperskich ogłosił wyniki VI Edycji Rankingu Banków Kredytujących Deweloperskie Projekty Mieszkaniowe. Po dwóch wygranych z rzędu w latach 2006 i 2007, Nordea Bank Polska zajął drugą pozycję. Współpraca w zakresie finansowania i obsługi inwestycji mieszkaniowych to główne kryteria oceny banków przez deweloperów.
Wyniki rankingu zaprezentowano w dziewięciu kategoriach. W czterech z nich najwięcej punktów zdobył Nordea Bank Polska. Pomimo zastoju w finansowaniu inwestycji mieszkaniowych na rynku, wynikającego z globalnego kryzysu, Nordea wciąż pozostaje solidnym partnerem i liderem pod względem „Szybkości podejmowania decyzji dotyczących wniosków kredytowych”.
Deweloperzy docenili także wysoką jakość w relacjach z Bankiem Nordea. Pierwszą lokatę bank zdobył w kategoriach „Współpraca w czasie realizacji inwestycji” i „Zgodność wstępnych deklaracji banku z faktycznymi procedurami”.
PZDF rozesłał ankiety do 109 firm zrzeszonych w Związku. W Rankingu uwzględniono 85 opinii przesłanych przez 41 firm deweloperskich. Ankieta dotyczyła 25 instytucji finansowych. Zgodnie z zasadami Rankingu, w ostatecznej ocenie uwzględniono tylko te banki, które otrzymały minimum pięć indywidualnych ocen.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.