Orzeł SA kupił nieruchomość pod nową fabrykę – Portal PR - 24PR
Orzeł SA kupił nieruchomość pod nową fabrykę

26.04.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

3,3 mln złoty wynosi wartość umowy na zakup nieruchomości zawartej przez notowaną na rynku New Connect spółkę Orzeł SA. Spółka nabyła teren o powierzchni 1,5 ha wraz z halą produkcyjną oraz budynkami biurowymi, które przeznaczy pod budowę zakładu produkcji granulatu gumowego w Poniatowej. Prace remontowe rozpoczną się w maju 2010 a fabryka rozpocznie działalność w styczniu 2011. Wartość inwestycji sięgnie 27 mln złotych.

 

ORZEŁ SA pozyskał na budowę nowej fabryki już ponad 20,5 mln złotych. 17,5 mln złotych pochodzi z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka, kolejne 3 mln złotych przyniosła spółce zakończona w marcu emisja akcji serii C. Obecnie trwa prywatna emisja obligacji, z której Orzeł SA zamierza pozyskać 9 mln złotych.

Nieruchomość, którą zakupiliśmy, jest idealnym miejscem pod naszą inwestycję. Teren byłych zakładów elektromaszynowych EDA, na którym powstanie fabryka, jest wyposażony w odpowiednie zaplecze produkcyjne. Dzięki temu spółka będzie mogła zaadaptować istniejące zabudowania pod zakład granulatu, co znacznie ograniczy koszty projektu – mówi Jacek Orzeł, prezes zarządu Orzeł SA. Zakup nieruchomości jest pierwszym etapem realizacji inwestycji, która już w 2011 roku przyniesie nam dodatkowych 7-8 mln złotych przychodu – dodaje.

ORZEŁ SA rozpoczął również negocjacje w sprawie zakupu linii produkcyjnej, która pozwoli na pozyskiwanie granulatu gumowego o niespotykanej w Europie czystości i rozmiarze. Rocznie ze zużytych opon powstawać będzie 12 tys. ton granulatu gumowego, który ma zastosowanie m.in. przy budowie boisk, chodników, krawężników. Spółka już podpisała listy intencyjne gwarantujące sprzedaż całości wyprodukowanego granulatu przez 3 pierwsze lata funkcjonowania zakładu.

Firma rozpoczęła działalność w 1984 roku, z branżą motoryzacyjną związała się w 1996 roku. Dwa lata później powstał pierwszy serwis ogumienia pod marką „ORZEŁ”. Działalnością w zakresie hurtowej sprzedaży opon firma zajmuje się od 2000 roku., 10 kwietnia 2008 roku spółka zadebiutowała na New Connect. ORZEŁ SA świadczy usługi e-sprzedaży opon nowych i regenerowanych oraz prowadzi serwis wymiany i naprawy opon. Spółka prowadzi również działalność w zakresie zbiórki i zagospodarowania zużytych opon zgodnie z najwyższymi standardami.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.