Ponad połowa powierzchni Galerii Słonecznej w Radomiu wynajęta – Portal PR - 24PR
Ponad połowa powierzchni Galerii Słonecznej w Radomiu wynajęta

02.04.2010 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: ipis

W ostatnich miesiącach do grona najemców centrum handlowego Galeria Słoneczna w Radomiu dołączyło 15 firm, które zajmą blisko 1.300 mkw. powierzchni galerii. Łącznie umowami najmu i listami intencyjnymi zabezpieczono wynajem ponad 53 proc. powierzchni obiektu.

Inwestorem Galerii Słonecznej jest AIG/Lincoln Polska, międzynarodowy deweloper działający w sektorze nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, a wyłącznym agentem przy komercjalizacji centrum jest firma Cushman & Wakefield, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości komercyjnych.

Wśród nowych najemców centrum są m.in. firmy z branży odzieżowej: ok. 170 mkw. wynajęła sieć sklepów odzieżowych dla kobiet Camaieu, 102 mkw. zajmie multibrandowy butik firmy Sizeer, a kolejne 98 mkw. firma Ochnik, oferująca galanterię skórzaną.

Umowę na wynajem ponad 250 mkw. powierzchni w Galerii Słonecznej podpisała także restauracja Cleopatra, a po ok. 100 mkw. powierzchni centrum wynajęły sieć KFC oraz lodziarnia Lodomania.

W ostatnich miesiącach do grona nowych najemców dołączyły także firmy: Bijou Brigitte (78 mkw.), Six (59 mkw.), Restauracja Teatralna (57 mkw.), Yes (55 mkw.), Salad Story (53 mkw.), Samira Kebab (40 mkw.), Nasz Naleśnik (35 mkw.), Galeria Prezentów (30 mkw.) oraz Swiss (28 mkw.).

Docelowo w Galerii Słonecznej na powierzchni blisko 42 tys. mkw. będzie ok. 170 sklepów i punktów usługowych. Będzie to pierwszy obiekt handlowo-rozrywkowy tego typu w Radomiu. Budowa centrum rozpoczęła się w lipcu 2009 r., a jego otwarcie zaplanowano na wiosnę 2011 r.

Wszystkie prace budowlane wykonywane są zgodnie z harmonogramem. Wykonano już 85% robót żelbetowych i 19% prac murowych. W lutym rozpoczęto prace związane z instalacjami mechanicznymi, a w marcu – prace elewacyjne, które powinny być zakończone do końca września br. Od października br. planowane jest rozpoczęcie prac przez najemców. Najemcy będą stopniowo wprowadzani do centrum (w zależności od strefy) do grudnia 2010 r.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.