Ranking lokat terminowych Bankier.pl – kwiecień 2009 r. – Portal PR - 24PR




Ranking lokat terminowych Bankier.pl – kwiecień 2009 r.

15.04.2010 Kategoria: bankowość. Autor: ipis

Najlepsze lokaty terminowe nadal przynoszą ponad 5 proc. czystego zysku. Takich ofert jest jednak coraz mniej, a od wielu miesięcy utrzymuje się tendencja spadkowa oprocentowania depozytów. Najwyższy zysk przynoszą lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek – wynika z rankingu Bankier.pl.

Bankier.pl sprawdził, które banki umożliwiają osiągnięcie najwyższego zysku na lokatach terminowych. Zysk uzależniony jest nie tylko od kwoty wkładu, ale również od okresu, na jaki chcemy założyć lokatę. W rankingu uwzględniliśmy tradycyjne lokaty terminowe o oprocentowaniu stałym i zmiennym oraz te, które wykorzystują mechanizm dziennej kapitalizacji odsetek. Nie braliśmy pod uwagę rachunków oszczędnościowych i polis lokacyjnych. Prześwietliliśmy trzy okresy – lokaty na 3, 6 i 12 miesięcy dla trzech kwot – 5, 20 i 100 tys. złotych.

W czołówce instytucji oferujących najwyżej oprocentowane depozyty przewijają się od wielu miesięcy te same banki. Jednak proponowane przez nie stawki systematycznie topnieją. Jedynym pocieszeniem może być fakt, że obniżki nie są drastyczne. Największy zysk jest możliwy do osiągnięcia dzięki lokatom z dzienną kapitalizacją odsetek, które umożliwiają ominięcie 19 proc. podatku Belki.

Pełny tekst znajdziecie Państwo pod adresem:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-lokat-terminowych-Bankier-pl-kwiecien-2010-r-2123479.html,

przy powoływaniu się na analizę prosimy o podanie źródła Bankier.pl.

Wojciech Boczoń,
wsp. Katarzyna Wojewoda
Bankier.pl

Podobne wpisy:







Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.