Reakcje mediów na katastrofę – Portal PR - 24PR




Reakcje mediów na katastrofę

21.04.2010 Kategoria: media. Autor: ipis

Tragedia pod Smoleńskiem przeważała w polskich mediach nad wszystkimi innymi wydarzeniami. W doniesieniach dominował temat katastrofy lotniczej samolotu prezydenckiego i śmierci licznych przedstawicieli krajowej elity.
PRESS-SERVICE Monitoring Mediów przebadał reakcje polskiej prasy na dramatyczne wydarzenia z ostatnich dni.

Łącznie od 10 kwietnia do zakończenia żałoby narodowej, tj. 18 kwietnia 2010 roku, w gazetach ukazało się aż 6659 publikacji dotyczących katastrofy samolotu. Już w dniu tragedii, w popołudniowych wydaniach specjalnych analitycy odnotowali prawie 40 tekstów. Niedzielne extra-wydania w ponad 130 publikacjach donosiły i komentowały te wydarzenia. Jednak najwięcej artykułów ukazało się w poniedziałek – niemal 1200. Wskaźnik nie spadł poniżej tysiąca dziennie aż do soboty.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów przebadał ponad 1000 tytułów prasy ogólnopolskiej i regionalnej – zarówno dzienników, jak i periodyków.

Najczęściej o tragedii pod Smoleńskiem pisała „Gazeta Wyborcza”, której dziennikarze opracowali niemal 250 materiałów. Ponad 200 publikacji wydrukowała „Rzeczpospolita” oraz lokalny „Dziennik Polski”. Co ciekawe, „Dziennik Gazeta Prawna” nie pozwolił na zdominowanie swoich łamów tylko jednym tematem. W ciągu tygodnia ukazało się w nim znacząco mniej artykułów o katastrofie – 87.

Nawet prasa sportowa nie pozostała obojętna na historyczne wydarzenia. Na łamach „Sportu” ukazało się 59 artykułów o katastrofie, a w „Przeglądzie Sportowym” – 47. Wiązało się to z kondolencjami, śmiercią prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotra, Nurowskiego, a także z paraliżem rozgrywek sportowych, odwołanych ze względu na żałobę narodową.

W badanym okresie temat katastrofy znalazł się 527 razy na pierwszej stronie wydań prasowych. Najwięcej, bo aż 124 razy w czwartek.

Podobne wpisy:







Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.